26 ławeczek nawiązujących formą do dziedzictwa kulturowego Beskidów jeszcze w tym roku ma stanąć na wybranych szlakach po polskiej i słowackiej stronie gór. Lokalna Organizacja Turystyczna Beskidy ogłosiła konkurs na ich projekt - podał bielski magistrat.
Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego projektu ławeczki beskidzkiej, nawiązującej formą do dziedzictwa kulturowego regionu. Powinny zostać wykonane w całości z lokalnego drewna. Mają być na tyle duże, by dać możliwość swobodnego wypoczynku co najmniej dwóm osobom. Miejsca ma starczyć też na plecak - poinformował w poniedziałek Jacek Kachel z wydziału prasowego magistratu.
- Zwycięski projekt zostanie zrealizowany. 26 ławek jeszcze w tym roku stanie na wybranych beskidzkich szlakach po polskiej i słowackiej stronie granicy, m.in. na Dębowcu i Szyndzielni w Bielsku-Białej, Hali Jaworzyny w Szczyrku, w Kozach, Porąbce i Jaworzu, na Złotym Groniu w Istebnej, w parku w Żywcu, przełęczy Brona i na Mosornym Groniu w Zawoi, a także na Słowacji, m.in. w Svederniku i Żubrohławie. Jedynym elementem różnicującym będą rzeźbienia na oparciach, które będą zawierały m.in. nazwę miejsca posadowienia - dodał Kachel.
Propozycje można wysłać do 22 lutego na adres e-mail Lokalnej Organizacji Turystycznej Beskidy: biuro@visitbeskidy.pl.
Projekt Odpocznij w Beskidach jest współfinansowany z funduszy UE oraz budżetu państwa.
Celem stowarzyszenia Lokalna Organizacja Turystyczna Beskidy jest wspieranie lokalnego rynku turystycznego oraz promocja Bielska-Białej i regionu. Inicjatywa skupia 26 członków.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.