PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna wspiera nie tylko sport, ale także kulturę. Od lat współpracuje na tym polu z Bełchatowskim Towarzystwem Fotograficznym. W samym w 2021 r., pomimo panującej pandemii, spółka była partnerem 16 wystaw fotograficznych organizowanych przez BTF.
- Wsparcie kultury i sportu jest ważnym elementem zaangażowania spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Zależy nam, aby tam gdzie prowadzimy podstawową działalność wydobywczą i wytwórczą, być dobrym partnerem lokalnej społeczności. Ogromnie nas cieszy, że galeria, znajdująca się na piętrze muzeum PGE Giganty Mocy stała się przestrzenią do wymiany doświadczeń między miłośnikami fotografii oraz miejscem organizacji wielu ekspozycji, także z udziałem zagranicznych fotografików – mówi prezes PGE GiEK Andrzej Legeżyński.
- Galeria fotografii „Na piętrze” w PGE Giganty Mocy MCK Bełchatów dzięki wsparciu finansowemu PGE GiEK, działa pomimo trudnych czasów związanych z pandemią. Sztuka, szczególnie teraz, powinna być blisko ludzi. Dostrzega to spółka PGE GiEK, która wspiera wiele działań na polu kultury – podkreśla prezes BTF Andrzej Juchniewicz.
Spośród 16 wystaw fotograficznych Towarzystwa, aż 14 można było podziwiać w budynku PGE Giganty Mocy. Swoje prace prezentowali zarówno fotograficy związani z BTF, ale również zaproszeni artyści. Wśród nich Laroslava Stanchaka ze Lwowa na Ukrainie, Aneta Więcek-Zabłotna - członek Związku Polskich Artystów Fotografików, Tomasz Sobczak - członek Zarządu FotoKlubu RP, czy Alicja Przybyszowska polska artystka fotograf, uhonorowana tytułami Artiste FIAP, Excellence FIAP i Excellence FIAP Bronze.
Tematyka wystaw i prac zaprezentowanych w tym roku przez Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne była różnorodna. Artyści zaprezentowali widziany z ich perspektywy, krajobraz, elementy architektury i przyrodę czy ludzi.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.