Od 1 lutego 2021 r. Centrum Szkoleniowo-Informacyjne Głównego Instytutu Górnictwa zmieniło nazwę na Centrum Rozwoju Kompetencji GIG.
Ten znaczący ośrodek szkoleniowy od ponad 25 lat prowadzi specjalistyczne szkolenia w szerokim zakresie tematycznym i kształci rocznie kilka tysięcy osób na różnego rodzaju kursach, szkoleniach i studiach podyplomowych. Wiele z nich prowadzonych jest we współpracy z renomowanymi uczelniami, takimi jak np. Szkoła Główna Handlowa.
Zakres działań Centrum Rozwoju Kompetencji GIG nie zmienia się i nadal obejmował będzie organizację przedsięwzięć edukacyjno-szkoleniowych oraz rozwój metod dydaktycznych wykorzystujących nowoczesne technologie informatyczne, takie jak na przykład technologię wirtualnej rzeczywistości VR.
Gwarancję jakości nauczania zapewniają doświadczeni wykładowcy i praktycy GIG oraz certyfikaty Instytutu, takie jak: Certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania wydany przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji, akredytacja Śląskiego Kuratora Oświaty w zakresie prowadzonego kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych dla wybranych kursów czy wpis do rejestru instytucji szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach.
W ofercie Centrum GIG są formy podnoszenia kwalifikacji, które cieszą się od lat popularnością, oraz nowe propozycje. Trwa właśnie nabór na kolejną edycję studiów menedżerskich opartych na strukturze MBA, których absolwenci otrzymują dwujęzyczne świadectwo SGH. Nowa propozycja to pierwsza edycja studiów podyplomowych z zakresu mechaniki górotworu, obudowy wyrobisk i geofizyki górniczej. Ich celem jest zapoznanie słuchaczy z najnowszą wiedzą praktyczną i teoretyczną w zakresie zagrożenia sejsmicznego i tąpaniami oraz utrzymania podziemnych wyrobisk górniczych.
Studia adresowane są głównie do kadry inżynieryjno-technicznej kopalń, w szczególności pracowników z działów tąpań i obudowy, oraz w dozorze ruchu podziemnego zakładu górniczego w specjalności górniczej i specjalności geofizycznej. Ich ukończenie upoważnia do starania się o kwalifikacje geofizyka górniczego w podziemnych zakładach górniczych, zgodnie z wymogami Prawa Geologicznego i Górniczego.
Więcej informacji znajduje się na stronie: www.szkolenia.gig.eu.
Jeśli chcesz mieć dostęp do artykułów z Trybuny Górniczej, w dniu ukazania się tygodnika, zamów elektroniczną prenumeratę PREMIUM. Szczegóły: nettg.pl/premium. Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.