Zabytki światowego dziedzictwa UNESCO, czyli kopalnie rud ołowiu, srebra i cynku wraz z systemem gospodarowania wodami podziemnymi w Tarnowskich Górach otwierają swoje podwoje dla turystów. Takie dobre wiadomości przekazał w czwartek, 4 lutego, Grzegorz Rudnicki, członek zarządu Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, które zarządza obiektami.
Sztandarowe atrakcje województwa śląskiego będzie można odwiedzać już od soboty, 6 lutego. Niestety obiektom wciąż grozi upadłość, o czym informowaliśmy w portalu netTG.pl. SMZT apleuje o wspieranie organizacji poprzez portal patronite.pl, przekazywanie darowizn lub zakupy biletów wstępu i voucherów.
„Apel z jakim zwróciliśmy się do społeczeństwa jest bardzo dobrze odbierany. Mamy już ponad 180 patronów, wpływają darowizny, spotykamy się z partnerami prywatnymi i organizacjami, które chcą nam pomóc” - informuje zarząd Stowarzyszenia. Dodaje, że nadal prowadzi z rozmowy z Urzędem Marszałkowskim i z kilkoma ministerstwami, a także z samorządami lokalnymi w sprawie zabytków światowego dziedzictwa UNESCO.
W sobotę,6 lutego, ma odbyć się nadzwyczajne walne zebranie członków SMZT, które zdecyduje czy zarząd powinien prowadzić dalsze rozmowy odnośnie propozycji marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego odnośnie utworzenia wspólnej instytucji kultury, której organami założycielskimi byłyby samorząd województwa śląskiego, powiat tarnogórski, gmina Tarnowskie Góry i Stowarzyszenie. Walne zebranie odbędzie się pierwszy raz w historii za pośrednictwem internetu.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Sprzedawajcie bilety teraz z możliwością wykorzystania w czasie gdy będziecie otwarci, pozwoli Wam to może trochę budżet wzmocnić. Na marginesie jak to możliwe że nic nie dostaliście od Państwa, z województwa, powiatu czy miasta(choć z tymi władzami powiatu/miasta to nie ma na co liczyć) a np. Guido dostało?