W ruchu Ziemowit kopalni Piast-Ziemowit trwają intensywne prace przygotowawcze do rozpoczęcia eksploatacji w pokładzie 215 i 318. W pokładzie 215 planowanych jest do wybrania 11 ścian. Pierwsza z nich ruszy już w br.
Z kolei w pokładzie 318 będzie 5 ścian. Ich eksploatacja rozpocznie się w 2022 r. Wszystkie mają charakteryzować się sporymi wybiegami, dochodzącymi do 2 km. Wydobycie w br. planowane jest na poziomie ok. 2,8 mln t.
W 2020 r. wydobycie w ruchu Ziemowit przekroczyło 3 mln t. Największe uzyskano ze ściany 922 prowadzonej w pokładzie 209 w bloku D. Wyniosło ponad 1,1 mln t! Wybieg ściany miał 1885 m, długość 195 m, a maksymalna wysokość 3,2 m. Ściana jest nadal wybierana. Z kolei sumaryczna długość wydrążonych wyrobisk korytarzowych wyniosła niespełna 10 000 m.
Aktualnie górnicy z ruchu Ziemowit kończą eksploatacja bloku E w części południowej, w pokładzie 209. W ciągu minionych sześciu lat eksploatowano tam siedem ścian. Ósma dobiegnie końca niebawem. Po niej przyjdzie czas na węgiel z części północnej pokładu 209 w bloku D. Szacowane zasoby to ok. 9 mln t węgla energetycznego. Spodziewane są zagrożenia wodne, pożarowe i tąpaniowe, a więc typowych dla ruchu Ziemowit.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Redmi forum to nie jest miejsce na lokowanie produktu. Nie projektujesz przodków wydobywczych , więc to nie Twoja kompetencja. Tyle w temacie.
Dobra 3 mln ton a Ziemowit ile ludzi zatrudnia ?
I komu oni ten węgiel sprzedadzą? W kraju 20 mln ton na zwałach
300 tys ton na zwałach, nikt nie chce kamienia węgielnego z ziemowita
Sciana 922 i poczciwy KSW-880 EU a nie wynalazki z zagranicy czy rodzime z famuru, Zabrze to Zabrze, tam zawsze maszyny i serwis były najlepsze choć czasem nie obyło się bez zgrzytów gwiazd :-)