Ponad 13 tys. pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych i 928 osób spośród kadry kierowniczej i dozoru ruchu zakładów wchodzących w skład Polskiej Grupy Górniczej zostało przeszkolonych w dobie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Tryb nauki zdalnej sprawdza się na tyle dobrze, że po ustaniu pandemii część zajęć najprawdopodobniej nadal prowadzona będzie przy wykorzystaniu narzędzi internetowych.
W tak ogromnej organizacji, jaką jest Polska Grupa Górnicza, odłożenie na później kursu z dziedziny obsługi maszyn czy bhp jest niemożliwe. Taka decyzja mogłaby sprowadzić poważne niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia pracowników. Nawet pandemia koronawirusa nie przeszkodziła więc w organizacji kursów, szkoleń i egzaminów.
Sięgnęli po jedyne rozsądne rozwiązanie
– Już wiosną, w obliczu pierwszej fali pandemii, przeszliśmy na różne formy szkoleń, aby ograniczyć kontakty pomiędzy ludźmi. Są to formy e-learningowe, a także zajęcia z wykorzystaniem platformy do zdalnego prowadzenia telekonferencji, czyli szkolenia on-line. Jeszcze nie tak dawno temu tego rodzaju narzędzia można było wykorzystywać jako wsparcie, a szkolenia musiały odbywać się na sali. Obecnie jest to jedyne rozsądne rozwiązanie – mówi Andrzej Sączek, dyrektor Departamentu Wsparcia HR w PGG.
Realizację webinariów i kursów e-learningowych rozpoczęto w kwietniu 2020 r. Po okresie złagodzenia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa nastąpił powrót do kursów stacjonarnych. Od października nastąpił powrót do form zdalnych.
Jeśli chcesz mieć dostęp do artykułów z Trybuny Górniczej, w dniu ukazania się tygodnika, zamów elektroniczną prenumeratę PREMIUM.
Szczegóły: nettg.pl/premium
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.