Odejście od stosowania węgla w polskim sektorze komunalno-bytowym mogłoby nastąpić do roku 2040 r. Jak poinformowała we wtorek, 25 sierpnia, dyrektor departamentu gospodarki niskoemisyjnej Ministerstwa Rozwoju Hanna Uhl, "wydaje się", że jest zgoda w rządzie na taką datę.
- Wydaje się, że mamy zgodę w kierownictwie rządu zgodę na wyjście z węgla w sektorze komunalno-bytowym do 2040 r. - powiedziała Uhl podczas konferencji Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej w Serocku.
Jak podkreślała dyrektor, Ministerstwo Rozwoju ocenia, że głównymi źródłami, które mogłoby być w ramach niskoemisyjnej transformacji stosowane w tym sektorze, to fotowoltaika i pompy ciepła.
Hanna Uhl dodała, że zgodnie z podejściem Ministerstwa Rozwoju, sprawiedliwa transformacja to nie odwlekanie zmian w czasie, ale rozwiązania, które pozwolą dostosować do zmian te grupy społeczne, które poniosą największe ich koszty.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
PO zamykalo kopalnie PiS chce zamknac cale gornictwo !!!