Kopalnia Guido otrzymała specjalne wyróżnienie z okazji 15. rocznicy uruchomienia Map Google. Jest to tzw. złota pinezka. W każdym województwie nagradzamy jedno wyjątkowe miejsce, które zostało najwyżej ocenione przez użytkowników Map - poinformowała portal netTG.pl Dagmara Marszycka z agencji komunikacji Monday.
- Google przyznaje Złote Pinezki - wyróżnienie dla najbardziej docenionych przez użytkowników Map Google atrakcji turystycznych w każdym z województw. W województwie śląskim nagrodę otrzymuje Kopalnia Guido - to jedyna w swoim rodzaju kopalnia węgla kamiennego, która mieści się w Zabrzu. Choć dziś już nieczynna, na udostępnionych do zwiedzania poziomach 170, 320 i 355 czeka na turystów moc atrakcji - wyjaśniła.
Mapy Google zostały uruchomione w lutym 2005 roku i od tego czasu pomagają użytkownikom znajdować informacje o interesujących ich miejscach, firmach czy instytucjach z całego świata. Dziś z usługi korzysta już ponad miliard użytkowników z różnych zakątków globu. Z biegiem lat do Map Google dodano ponad 200 milionów miejsc, z kolei użytkownicy każdego dnia publikują w usłudze ponad 20 milionów wpisów: wskazówek, opinii, zdjęć i informacji.
To właśnie dzięki opiniom użytkowników Map, Google wyłonił jedno najlepiej oceniane miejsce w każdym z 16 województw, które otrzyma statuetkę Złotej Pinezki. Laureatem w woj. śląskim została Kopalnia Guido w Zabrzu.
- Z okazji 15. rocznicy uruchomienia Map Google postanowiliśmy przyznać statuetki - Złote Pinezki. To szczególne wyróżnienie, bo chociaż przyznane przez nas, to tak naprawdę nagroda w imieniu samych podróżników i użytkowników Map. To właśnie dzięki ich ocenie
i zaangażowaniu mogliśmy wyłonić jedną atrakcję turystyczną w każdym z województw - miejsce szczególne i warte odwiedzenia. A takim - w województwie śląskim - okazała się Kopalnia Guido w Zabrzu. To wyjątkowe miejsce oferuje podziemne zwiedzanie i przejażdżkę elektryczną kolejką podwieszaną. Jest to jedyna tego typu kolejka górnicza na świecie udostępniona dla turystów. Mamy nadzieję, że każdy kto podróżuje po Śląsku, znajdzie czas na wizytę w kopalni i zobaczy jak wyglądała praca 320 metrów pod ziemią. Gratulujemy całemu zespołowi, który zarządza i opiekuje się tym wyjątkowym obiektem. Zachęcamy też do odkrywania okolic, tych bliższych i dalszych, tych znanych i tych mniej oczywistych - a także do wspierania swoich ulubionych miejsc poprzez dzielenie się opiniami, wskazówkami lub zdjęciami na Mapach. Na pewno ludzie je prowadzący, obojętnie, czy są to atrakcje turystyczne, restauracje czy lokalne firmy to docenią - powiedziała Elżbieta Różalska z Google Polska.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.