Jak zapewniają przedstawiciele Poczty Polskiej, spółka zapewnia dostęp do usług, mimo obostrzeń związanych ze stanem epidemii. Przekazy emerytalno rentowe, listy i paczki krajowe oraz z zagranicy, przy zachowaniu środków bezpieczeństwa, są doręczane na bieżąco. Do wykazu krajów, do których można ponownie wysyłać przesyłki dołączają kolejne, w tym Włochy.
Jak poinformowali w nadesłanym komunikacie przedstawiciele Poczty Polskiej, listy ekonomiczne będzie można wysyłać do Austrii, Norwegii, Szwajcarii, Szwecji i Włoch. Pełen wykaz krajów, do których zostały przywrócone połączenia znajduje się na www.poczta-polska.pl.
- Poczta Polska zapewnia dostęp do usług mimo obostrzeń związanych ze stanem epidemii. Pracują placówki pocztowe, każdego dnia listonosze i kurierzy doręczają miliony przesyłek, przywracamy możliwość wysyłania listów do kolejnych krajów – mówi Artur Więckowski, dyrektor zarządzający Pionem Sprzedaż w Poczcie Polskiej.
Poczta na bieżąco dostosowuje się do wszelkich wymogów nakładanych m.in. przez Ministerstwo Zdrowia czy Główny Inspektorat Sanitarny. Pocztowcy mają zapewniane płyny dezynfekujące, maseczki, rękawiczki. Poczta Polska wydaje dziennie kilkaset tysięcy złotych na zakup nowych środków ochronnych dla swoich pracowników. Do tej pory za tego typu zakupy zostało przeznaczone ok. 50 mln zł.
- Najważniejsze jest bezpieczeństwo. Dokładamy wszelkich starań, by na bieżąco zaopatrywać naszych pracowników w środki dezynfekujące, maseczki i rękawiczki. Specjalne środki bezpieczeństwa dotyczą obsługi klientów w naszych placówkach, jak też przy doręczaniu przesyłek w terenie. Zdajemy sobie sprawę, że część z przyjętych rozwiązań może wiązać się z pewnymi utrudnieniami. Liczymy jednak na wyrozumiałość i zrozumienie, że działamy w szczególnych warunkach – podkreśla Artur Więckowski.
Od połowy marca w pocztowych placówkach utworzono specjalne strefy bezpieczeństwa. Przy jednym okienku może przebywać tylko jedna osoba w odległości co najmniej 1,5 metra od pracownika Poczty Polskiej. Bliższy kontakt jest możliwy wyłącznie na prośbę pocztowca. Osoby oczekujące na swoją kolej proszone są o ustawianie się także bezpiecznej odległości od siebie przed placówką pocztową.
Z uwagi na zwiększoną absencję praca placówek pocztowych została skrócona. Część pracowników musiała pozostać w domach z uwagi na obowiązki rodzicielskie lub ze względu na stan zdrowia.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.