W ramach programu Czyste Powietrze wpłynęło już ponad 90 tys. wniosków na łączną kwotę przekraczającą 2 mld zł. Jak poinformował tuż przed złożeniem funkcji Henryk Kowalczyk, b. minister środowiska, w sumie ma to być ponad 100 mld zł przeznaczonych nie tylko na przeprowadzenie termomodernizacji i wymianę przestarzałego pieca na nowoczesny sprzęt, ale także na inwestycję w fotowoltaikę, czyli odnawialne źródła energii.
O prawie do czystego oddechu wspomniał także premier Mateusz Morawiecki w swoim exposé. Podkreślił, że to jedna ze spraw do rozwiązania ponad podziałami politycznymi. Zapowiedział inwestycje w odnawialne źródła energii.
Z kolei minister Henryk Kowalczyk podkreślił, że należy także pamiętać o uldze podatkowej, na podstawie której beneficjenci już dokonują termomodernizacji i wymiany pieców. Dokładna liczba osób korzystających z ulgi termomodernizacyjnej w 2019 r. będzie znana na koniec kwietnia 2020 r. po rozliczeniu PIT.
Nowe normy
Minister zwrócił także uwagę, że od 11 października br. obowiązują nowe normy informowania i alarmowania o smogu.
– Obniżyliśmy poziomy alarmowania o smogu o połowę, dzięki temu Polacy będą ostrzegani częściej o wysokich stężeniach zanieczyszczeń w powietrzu – dodał.
Jeśli chcesz mieć dostęp do artykułów z Trybuny Górniczej, w dniu ukazania się tygodnika, zamów elektroniczną prenumeratę PREMIUM.
Szczegóły: nettg.pl/premium
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.
Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.