Spółki dystrybuujące energię elektryczną informują swoich klientów, m.in. mikro, małych i średnich przedsiębiorców, szpitale, jednostki sektora finansów publicznych, że do 13 sierpnia br. mogą złożyć specjalne oświadczenie, by skorzystać z niższych cen za energię elektryczną.
Oświadczenie potwierdzające status odbiorcy końcowego trzeba złożyć swojemu sprzedawcy energii elektrycznej - przedsiębiorstwu energetycznemu, które jest stroną umowy sprzedaży energii elektrycznej albo umowy kompleksowej z danym odbiorcą. Jak wyjaśniał wcześniej resort energii, złożenie takiego oświadczenia jest konieczne, bo przedsiębiorstwa obrotu, czyli sprzedawcy prądu nie mają informacji, czy dany odbiorca należy do którejś z wymienionych ustawą grup.
Do 13 sierpnia odbiorcy prądu, którzy są: mikro-, małymi i średnimi przedsiębiorcami - w tym także rolnikami prowadzącymi działalność gospodarczą, szpitalami, jednostkami sektora finansów publicznych - w tym m.in. organami władzy publicznej i samorządu terytorialnego mogą złożyć oświadczenie, aby skorzystać z niższych cen i stawek za energię elektryczną. Złożenie oświadczenia daje możliwość rozliczania uprawnionych podmiotów w drugim półroczu 2019 roku według cen i stawek, jakie były stosowane 30 czerwca 2018 roku. Oświadczeń nie muszą składać zwykli Kowalscy, bo w 2019 r. mają oni ustawowo zagwarantowane ceny energii na poziomie z 2018 r.
Informacje w sprawie oświadczeń na swoich stronach internetowych zamieściły spółki dystrybuujące prąd w Polsce m.in. PGE, Energa, Tauron i Enea. Można z nich pobrać druk oświadczenia do wypełnienia.
Klienci PGE Obrót wypełniony dokument mogą złożyć osobiście w biurach obsługi klienta, listownie na rzeszowski adres spółki, lub drogą elektroniczną na adres serwis@gkpge.pl, pod warunkiem, że oświadczenie jest opatrzone podpisem kwalifikowanym.
W rozmowie z PAP rzecznik PGE Obrót Mariusz Majewski powiedział, że ostatniego dnia przyjmowania oświadczeń, czyli 13 sierpnia br. biura obsługi klienta PGE Obrót będą otwarte do godz. 20
Na stronie tauron.pl napisano, że oświadczenie można złożyć w punktach obsługi klienta lub przesłać pocztą na katowicki adres spółki.
Energa podała, że dokument można złożyć osobiście w biurze obsługi klienta, wysłać pocztą tradycyjną do jej gdańskiej siedziby, albo oświadczenie opatrzone podpisem kwalifikowanym wysłać pocztą elektroniczną na adres firma@energa.pl.
Z kolei na stronie spółki Enea napisano, że oświadczenie można złożyć w formie pisemnej (oryginał lub wysyłka pocztą na adres do korespondencji wskazany na fakturze), albo elektronicznej opatrzonej podpisem kwalifikowanym. Możliwe jest złożenie oświadczenia także przez platformę ePUAP wybierając podmiot "Enea SA".
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Średnie nie mogą skorzystać z automatycznej ulgi do końca roku!!! Dlaczego mój ulubiony portal przepisuje takie rzeczy bez sprawdzenia!!! A jest to poważna sprawa!!!