Już po raz czwarty w województwie śląskim rusza wielki program rabatowy Szlaku Zabytków Techniki. Od jesieni do wiosny przemysłowe historie województwa śląskiego można odkrywać z 20-procentową zniżką! - zachęcają opiekunowie obiektów na Szlaku Zabytków Techniki.
W kolejnej edycji programu rabatowego Szlaku Zabytków Techniki uczestniczy aż 9 obiektów. Oprócz czterech "Gwiazd Techniki", czyli: Zabytkowej Kopalni Srebra (obiekcie Światowego Dziedzictwa UNESCO), Kopalni Guido w Zabrzu, Muzeum Tyskich Browarów Książęcych, Muzeum Browaru Żywiec, do programu dołączyły także:
- Muzeum Śląskie w Katowicach
- Sztolni Królowa Luiza
- Szyb Maciej w Zabrzu
- Muzeum Hutnictwa Cynku – Walcownia w Katowicach
- Muzeum Rzemiosł Dawnych – Stary Młyn w Żarkach
Zasady uczestnictwa w promocji rabatowej pozostały niezmienne - informują specjlaliści SzZT. - Kto odwiedzi jeden z obiektów objęty programem, ten może otrzymać 20 proc. zniżki przy zakupie biletu w kolejnym z nich.
Poznawać industrialne dziedzictwo regionu i oszczędzać będzie można przez 6 miesięcy. Bilety wstępu do obiektów będą dostępne po okazyjnej cenie do końca kwietnia 2019 r.
Program rabatowy jest skierowany do wszystkich osób indywidualnych i grup zorganizowanych. Aby skorzystać z rabatu należy zachować dowód zakupu (paragon lub fakturę) albo datowany bilet wstępu w obiekcie biorącym udział w programie.
Przykładowo dzięki tej promocji grupa pięciu znajomych, chcących w weekend wybrać się z wyprawą w najgłębsze i najbardziej surowe rejony Kopalni Guido, może zaoszczędzić 49 zł. Podsumowując, na trasę Mroki Kopalni Poziom 355 jedna osoba wchodzi za darmo! - czytamy w komunikacie o promocji.
Akcja zniżkowa obejmuje najpopularniejsze wśród zwiedzających obiekty Szlaku Zabytków Techniki. Można w nich poznać, dotknąć, a nawet posmakować przemysłowej historii regionu - zapraszają opiekunowie obiektów.
Szlak Zabytków Techniki to flagowy produkt turystyczny województwa śląskiego. Łączy 42 najważniejsze i najciekawsze obiekty przemysłowe w województwie, związane z tradycją górniczą, hutniczą, energetyką, kolejnictwem, łącznością, produkcją wody i przemysłem spożywczym. W zeszłym roku atrakcje Szlaku odwiedziło 945 tys. osób. Największą popularnością cieszą się tzw. Gwiazdy Techniki.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.