Przed rozpoczynającym się w najbliższą niedzielę, 14 października, w Tucznie w woj. zachodniopomorskim seminarium:„Polityka klimatyczna świata w świetle porozumienia paryskiego z okazji 40-lecia pontyfikatu JPII, lasy dla Polski, Polska dla świata – Climate - The New Manhattan Project – leśnictwo” dwaj jego uczestnicy, profesorowie Antonino Zichichiego i Jana Szyszki wystosowali list.
Napisali w nim:
„W dniach 14-17 października 2018 roku Stowarzyszenie Zrównoważonego Rozwoju Polski wraz ze Światową Federacją Naukowców, Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, Instytutem im. św. Jana Pawła II „Pamięć i Tożsamość”, Związkami Zawodowymi Solidarność, Światowym Laboratorium – Las dla ludzkości w Tucznie, Ekologicznym Forum Młodzieży, Samodzielną Pracownią Oceny i Wyceny Zasobów Naturalnych SGGW w Warszawie oraz Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Górnictwa w Rybniku organizuje pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy Międzynarodowe Seminarium - Polityka klimatyczna Świata w świetle Porozumienia Paryskiego z okazji 40-lecia Pontyfikatu JPII, Lasy dla Polski, Polska dla Świata – Climate - The New Manhattan Project - Leśnictwo”, które odbędzie się w Tucznie.
Głównym celem seminarium jest, w oparciu o wieloletnie badania naukowe Stacji Terenowej D&B w Tucznie – World Laboratory Forest, pokazanie w praktyce jak można wykorzystać lasy i gleby leśne do zmniejszania koncentracji dwutlenku węgla w atmosferze dla regeneracji tych gleb, podniesienia ich produkcyjności, kształtowania pożądanej bioróżnorodności oraz tworzenia miejsc pracy w terenach wiejskich.
Seminarium wychodzi naprzeciw oczekiwaniom społeczności świata związanych z organizacją COP 24 w Polsce. Chcemy pokazać jak skutecznie można wprowadzić w życie Porozumienie Paryskie poprzez wykorzystanie pochłaniania dwutlenku węgla przez żywe systemy przyrodnicze dla zrównoważonego rozwoju i osiągnięcia neutralności klimatycznej do polowy obecnego wieku.
W imieniu organizatorów mamy przyjemność zaprosić Państwa na to ważne dla nauki i gospodarki wydarzenie”.
Prof. Antonino Zichichi jest prezydentem Światowej Federacji Naukowców. Prof. Jan Szyszko jest prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju, był Polskim Prezydentem COP5, w latach 2015–2018 był ministrem środowiska.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.