Rada Nadzorcza PGZ SA rozstrzygnęła konkurs na prezesa zarządu PGZ SA, powołując na to stanowisko Witolda Słowika - poinformowała spółka w komunikacie w piątek, 28 września.
Konkurs, jak wynika z komunikatu, został rozstrzygnięty w czwartek 27 września 2018 roku.
"Jednocześnie, zgodnie ze statutem spółki, Rada Nadzorcza skierowała do Ministra Obrony Narodowej wniosek o wyrażenie opinii na temat zaproponowanej kandydatury. Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak pozytywnie zaopiniował decyzję Rady Nadzorczej PGZ SA, w związku z czym z dniem 28 września 2018 roku Witold Słowik objął stanowisko Prezesa Zarządu PGZ SA" - głosi komunikat.
Słowik zastąpi na stanowisku prezesa PGZ SA Jakuba Skibę, który z dniem 21 września tego roku złożył rezygnacje z powodów osobistych. Od tego czasu Słowik pełnił obowiązki prezesa PGZ.
Witold Słowik, jak podaje komunikat, jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Krakowskiej Szkoły Managerów oraz podyplomowych studiów w zakresie zarządzania nieruchomościami na Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie.
"W 2018 r. ukończył Program ARGO Top Public Executive - zagraniczny program kształcenia dla kadry zarządzającej w administracji publicznej organizowany przez IESE Business School oraz Krajową Szkołę Administracji Publicznej im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego. Uczestniczył też w wielu kursach i szkoleniach z zakresu rachunkowości i finansów" - informuje komunikat.
Od 26 listopada 2015 r. sprawował funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, a od 18 stycznia do 20 września 2018 r. podsekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju - podaje komunikat. Był odpowiedzialny za dystrybucję środków z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, wdrażanie instrumentu "Łącząc Europę" (ang. Connecting Europe Facility - CEF), wdrażanie instrumentów Planu Junckera oraz rozwój Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.
"Pod jego kierunkiem Instytucje Zarządzające w ramach perspektywy 2014-2020 POIiŚ, na dzień 20 września 2018 r. zakontraktowały już 80 mld PLN dotacji z puli wynoszącej 117,6 mld PLN. Z kolei w ramach CEF zrealizowały 46 projektów o łącznej wartości 5,9 mld euro, z dofinansowaniem CEF w wysokości 4,2 mld euro" - informuje komunikat.
"Dodatkowo koordynacja wdrażania i promocji instrumentów Planu Junckera dla dużego okna EFIS zakończyła się zatwierdzeniem przez EBI 34 projektów o łącznej wartości 34,2 mld zł, które uzyskały wsparcie w wysokości 11,9 mld PLN. Ponadto dla małego okna EFIS podpisano przeszło 12,7 tysiąca umów na łączną kwotę wsparcia wynoszącą ponad 2,5 mld PLN" - podaje komunikat.
Nowy prezes PGZ, w ramach prac nad rozwojem Partnerstwa Publiczno-Prywatnego w Polsce doprowadził też do przyjęcia przez Radę Ministrów "Polityki Rządu w zakresie rozwoju partnerstwa publiczno-prywatnego" oraz zakończenia procesu legislacyjnego obejmującego zmianę Ustawy o Partnerstwie Publiczno-Prywatnym oraz 19 innych ustaw - wynika z komunikatu.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.