Środowa, 12 wzreśnia, sesja na Wall Street przyniosła niewielkie zmiany głównych indeksów, a Nasdaq spadł z powodu słabości spółek technologicznych. "WSJ" informuje o propozycji nowej rundy negocjacji handlowych USA-Chiny w najbliższej przyszłości.
Dow Jones Industrial na zamknięciu zwyżkował o 0,11 proc. do 25 998,92 pkt.
Indeks S&P 500 wzrósł o 0,04 proc. do 2888,92 pkt.
Nasdaq Comp. poszedł w dół o 0,23 proc. do 7954,23 pkt.
Traciły spółki sektora FAANG - akcje Twittera spadały o ok. 5 proc., Facebooka o 2 proc., Amazon prawie 2 proc., a Apple o ok. 1 proc.
Apple zamierza obniżyć cenę iPhone'a X do 800 dolarów, by zwiększyć sprzedaż i zmienić strukturę cenową swoich produktów, przygotowując się do wejścia na rynek trzech nowych modeli iPhone'a, które zostały zaprezentowane w środę.
Mocno zniżkowały też akcje producentów półprzewodników. Micron Technology stracił po obniżce ceny docelowej akcji tej spółki przez analityków Baird. Po ponad 5 proc. poszły dół m.in. akcje KLA-Tencor, Lam Research i Applied Materials.
Lekko wzrosły akcje Dell Technologies, który podniósł swoje całoroczne prognozy sprzedaży po tym, jak w drugim kwartale pokazał prawie 20-procentowych wzrost przychodów.
Prawie 3 proc. straciły notowania 3M, gdyż spółka poinformowała, że spodziewa się wzrostu cen surowców, co będzie miało negatywny wpływ na jej zyski.
Głównym czynnikiem ryzyka w światowej gospodarce pozostają napięcia handlowe USA-Chiny. Prezydent Donald Trump oświadczył w zeszły piątek, że ma przygotowane kolejne cła na towary importowane z Chin o wartości 267 mld USD. Wcześniej zapowiadano taryfy w wysokości 200 mld dolarów.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.