Lipcowe wydanie Magazynu PGG, gazety firmowej Polskiej Grupy Górniczej, już jest dostępne! Na 36 stronach znajdziecie Państwo fotorelacje z Dnia Dziecka w śląskich parkach rozrywki i Festiwalu Orkiestr im. E. Czernego w Zabrzu oraz informacje o tańszym paliwie, programie "Skuteczny sztygar" i Ośrodku Dokumentacji Górniczej. Oto szczegóły:
Kolejne benefity w ramach programu PGG Family - 26 czerwca w kopalniach i zakładach PGG ruszyła akcja wydawania kart paliwowych PKN Orlen. Zainteresowanie było ogromne. – Tylko w ramach dwóch obecnie zawartych umów z naszymi kluczowymi partnerami, jakimi są PKN ORLEN oraz PZU, nasi pracownicy mogą zaoszczędzić ok. 20 mln zł rocznie - poinformował Tomasz Rogala, prezes PGG.
"Skuteczny sztygar" - w tym artykule można przeczytać o warsztatach, podczas których młodym pracownikom dozoru przekazywana będzie wiedza z zakresu budowania zespołu, skutecznego sprawowania funkcji kierowniczych i komunikowania się. Projekt skierowany jest do osób zatrudnionych na stanowiskach dozoru w działach górniczych, energomechanicznych, wentylacyjnych.
Ochronić górnicze dziedzictwo - w Zabrzu powstaje Ośrodek Dokumentacji Górniczej. Jego zadaniem będzie gromadzenie, przechowywanie i udostępnianie dokumentacji pozyskiwanej m.in. z likwidowanych zakładów górniczych. W konferencji na ten temat w Muzeum Górnictwa Węglowego wzięli udział wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, wiceprezes WUG Piotr Wojtacha. Na uroczystości był także obecny wiceprezes PGG Piotr Bojarski.
W Magazynie PGG można też przeczytać o finale V edycji ogólnopolskiego konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”, który odbył się 6 i 7 czerwca w Katowicach. Śląskie Centrum Wolności i Solidarności było tegorocznym partnerem projektu, którego głównym organizatorem jest Fundacja Centrum Solidarności.
Żelazny most - to osadzony w środowisku górniczym film, który opowiada o współczesnym trójkącie miłosnym. Występują w nim Julia Kijowska, Bartłomiej Topa i Łukasz Simlat. Zdjęcia z akcji ratunkowej górników, inspirowane wydarzeniami z 2015 roku w kopalni „Wujek” ruch „Śląsk”, kręcone były w Bytomiu. Ekipa filmowa kręciła zdjęcia m.in. na terenie dwóch kopalń – „Makoszowy” i „Wujek”. „Żelazny most” do kin trafi jesienią przyszłego roku. Film jest pełnometrażowym debiutem reżyserskim Moniki Jordan-Młodzianowskiej.
Zapraszamy też do lektury obszernego materiału o Robercie Talarku, elektromonterze z z ruchu Bielszowice i zawodowym bokserze, uczestniku najbardziej prestiżowych gal bokserskich w Polsce i Europie.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.