Po dwumiesięcznym pilotażu roweru miejskiego w Zabrzu władze tego miasta zdecydowały o kontynuowaniu projektu do końca listopada br. W mieście będzie też więcej wypożyczalni - do dotychczasowych czterech dołączą dwie.
Oznacza to, że Zabrze będzie jednym z siedmiu miast Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, w którym do końca sezonu będą funkcjonowały rowery miejskie. Jako pierwsze takie rowery udostępniły kilka lat temu Katowice, kolejne były m.in.: Gliwice, Tychy i Sosnowiec. Pilotażowe systemy w ostatnich dniach uruchomiły Siemianowice Śląskie i Świętochłowice.
Dwumiesięczny pilotaż roweru miejskiego w Zabrzu tamtejszy samorząd uruchomił z końcem kwietnia br. Cztery pilotażowe stacje z 32 rowerami były dostępne w rejonie dworców kolejowego i autobusowego, przy zabytkowej kopalni Guido oraz obok dwóch naziemnych obiektów kompleksu Sztolni Królowa Luiza: przy ul. Wolności i w rejonie ul. Miarki. Koszt pilotażu wyniósł ok. 150 tys. zł brutto.
W czwartek, 5 lipca, operator pilotażu, firma Nextbike Polska podał, że projekt Zabrzańskiego Roweru Miejskiego będzie kontynuowany do końca listopada br. Jeszcze w lipcu pojawią się też dwie nowe stacje rowerowe: w pobliżu Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej oraz przy zabrzańskiej siedzibie Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w dzielnicy Rokitnica. Wzrośnie też liczba rowerów - do 50.
"Z myślą o rowerzystach podejmujemy w Zabrzu wiele działań. Już kilka lat temu wytyczony został prowadzący wokół miasta szlak rowery. Powstają kolejne ścieżki. Uruchomienie programu Zabrzański Rower Miejski jest kolejnym etapem tworzenia przyjaznych rozwiązań dla miłośników jazdy na rowerze" - powiedziała cytowana w informacji Nextbike Polska prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
I znow jakas firma z poza Śląska