Górnicza Izba Przemysłowo-Handlowa zaprasza na VIII edycję Szkoły Zamówień Publicznych, która odbędzie się od 6 do 8 czerwca w Wiśle. SZP jest uznawana za najważniejszą konferencję dotyczącą tej trudnej materii. O tym, że warto w niej wziąć udział może świadczyć fakt, że spotykają się na niej zarówno zamawiający i wykonawcy. Spojrzenie na temat z dwóch stron przynosi wiele korzyści uczestnikom. W siedmiu dotychczasowego edycjach Szkoły uczestniczyło ponad 1400 osób.
Niewątpliwą atutem konferencji organizowanej przez Górniczą Izbę Przemysłowo-Handlową są wykładowcy, którzy są czołowymi ekspertami jeśli chodzi o Prawo zamówień publicznych. W tym roku swoja wiedzą z uczestnikami będą się dzielić m.in. Włodzimierz Dierżanowski i Małgorzata Stachowiak z Grupy Doradczej Sienna. W programie planowane jest także wystąpienie przedstawiciele Urzędu Zamówień Publicznych. Przedstawiciele UZP już od dwóch lat uczestniczą w konferencji. W 2016 r. na szkole gościł dyrektor generalny Urzędu Sebastian Szaładziński, a w ubiegłym wiceprezes Hubert Nowak, który wygłosił wykład inauguracyjny.
- Uważam, że wszystkie inicjatywy, które umożliwiają wymianę doświadczeń i przyczyniają się do unikania błędów, są bardzo cenne. Należy wymieniać się wiedzą, bo po co wyważać drzwi, które są już otwarte. Tym bardziej jest to cenne w kontekście ustawy Prawo zamówień publicznych, która jest materią bardzo żywą i cały czas ewoluuje. Dlatego taka wymiana doświadczeń jest niezbędna. Tym bardziej że prawo to jest stworzone dla dwóch najważniejszych graczy, czyli dla zamawiających i dla wykonawców – tak w rozmowie z portalem nettg.pl ocenił organizowanie Szkoły wiceprezes Hubert Nowak.
- Można użyć stwierdzenia, że zamówienia publiczne to samo życie. Choć często nie zdajmy sobie sprawy, to wszędzie nas otaczają. Jesteśmy mieszkańcami małych i dużych gmin, korzystamy z komunikacji, jeździmy lepszymi i gorszymi drogami. To tylko jeden z przykładów tego, że zamówienia publiczne tak naprawdę dotyczą każdego z nas – dodał wiceszef UZP.
Najbardziej istotnym elementem konferencji są warsztaty-panele dyskusyjne, które pokazują, że życie jest bogatsze niż teoria. Szkoła służy temu, by rozmawiać i analizować przypadki trudne, dyskusyjne, które mogłyby nie przyjść do głowy teoretykowi.
Patronem medialnym Szkoły są redakcje Trybuny Górniczej i portalu górniczego nettg.pl.
Szczegóły dotyczące udziału w SZP można znaleźć na stronie internetowej GIPH.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.