"PLL LOT w poniedziałek, 7 maja, zainaugurowały rejsy na trasie Warszawa-Norymberga" - poinformowała spółka. Połączenia odbywają się przez cały tydzień, a od poniedziałku do piątku dwa razy dziennie. Za miesiąc LOT zacznie latać do Hanoweru, tym samym będzie to ósmy kierunek przewoźnika w Niemczech.
Pierwszy rejsowy samolot LOT-u z Norymbergi wylądował na warszawskim Lotnisku Chopina w poniedziałek przed południem.
Polski przewoźnik do obsługi tego kierunku będzie wykorzystywał - w zależności od zainteresowania połączeniem - samoloty typu Embraer 170 i 175, które mają na pokładzie odpowiednio: 70 i 82 fotele. Czas podróży to ok. 1 godz. 40 minut. Samolot startuje z Warszawy o godz. 8.15 i 17.40, a z Norymbergi o 10.30 i 19.55. W weekendy LOT będzie wykonywał jeden rejs dziennie.
Jak tłumaczy spółka, oferta LOT-u skierowana jest zarówno do pasażerów biznesowych, jak też podróżujących w celach turystycznych.
- Norymberga to istotne centrum targowo-kongresowe w Bawarii Północnej. To miasto jest też jednym z ważniejszych ośrodków biznesowych i naukowych w Niemczech. To tutaj swoje siedziby i oddziały mają wielkie koncerny, jak: Adidas, Siemens i Bosch. Jesteśmy coraz mocniejsi na rynku niemieckim. Naszym największym atutem jest stale rosnącą siatka połączeń oraz największy port przesiadkowy w Europie Środkowo-Wschodniej - powiedział cytowany w komunikacie dyrektor biura komunikacji LOT Adrian Kubicki.
Jak podkreśla Kubicki, uruchomienie połączenia między Warszawą a Norymbergą to element strategii rentownego wzrostu na lata 2016-2020, którą konsekwentnie wdraża polski przewoźnik. Zgodnie z jej założeniami, LOT planuje stać się linią pierwszego wyboru nie tylko dla pasażerów podróżujących z Polski, ale również innych krajów w regionie.
Oprócz Norymbergi, LOT w Niemczech lata do Berlina, Frankfurtu, Monachium, Dusseldorfu, Hamburga i Stuttgartu. Na 4 czerwca zaplanowany jest rejs inauguracyjny do Hanoweru - będzie to ósmy kierunek do Niemiec polskiego przewoźnika.
Jak podała spółka, łącznie na trasach z i do Niemiec polski przewoźnik przewiózł w I kw. br. prawie 200 tys. pasażerów. Przyrost ruchu pasażerskiego LOT-u między Polską a Niemcami wyniósł w tym czasie ponad 150 proc.
Od początku 2016 r. polski przewoźnik ogłosił uruchomienie 58 połączeń, wśród których znalazły się bezpośrednie rejsy z Warszawy do Los Angeles, Newark, Seulu, Tokio i Singapuru (do tego miasta LOT zacznie latać od 15 maja), z Krakowa do Chicago, z Rzeszowa do Newark oraz z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago. W tym roku LOT ogłosił uruchomienie ośmiu nowych tras: z Warszawy do Billund, Hanoweru, Moskwy (Domodiedowo), Zaporoża, Skopje i Podgoricy, z Krakowa do Budapesztu i z Bydgoszczy do Kijowa (Żuliany).
W 2017 r. LOT przewiózł łącznie ponad 6,8 mln pasażerów, co oznacza wzrost o ponad jedną czwartą w ciągu roku. Do 2020 r. przewoźnik planuje przekroczyć liczbę 10 mln pasażerów rocznie.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.