Jubileuszowa, piąta Konferencja Izby Gospodarczej Sprzedawców Polskiego Węgla 13 i 14 kwietnia odbywa się w Zakopanem. Rozmowy dotyczą aktualnej sytuacji na rynku węgla, norm jakości surowca, planowanych zmian w akcyzie, zagrożeń związanych z RODO, promocji bezdymnych metod spalania węgla.
Jak podkreśla Łukasz Horbacz, prezes Izby, instytucja powstała 5 lat temu w celu obrony firm, przed utrudniającymi ich prowadzenie przepisami akcyzowymi.
- Obecnie, w czasach, gdy często stawiany jest znak równości między walką ze smogiem i walką z węglem, mamy jeszcze więcej wyzwań: uchwały antysmogowe w kolejnych województwach, rozporządzenie ministra rozwoju o kotłach 5 klasy, normy jakości dla węgla. Do tej listy dopisać należy zmieniające się przepisy o ochronie danych osobowych (RODO) i kolejną przymiarkę Ministerstwa Finansów do utrudniających prowadzenie biznesu zmian w przepisach akcyzowych. Silna i aktywna Izba jest nam potrzebna bardziej, niż kiedykolwiek do tej pory - podkreśla Horbacz na stronie internetowej organizacji.
Konferencja to największe cykliczne spotkanie tego typu. Stwarza możliwość nawiązania nowych relacji biznesowych z producentami, firmami handlującymi węglem i oferującymi produkty oraz usługi dla dystrybutorów węgla.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.