Najnowszy numer PGG Magazyn (luty 2018), gazeta firmowa Polskiej Grupy Górniczej, to m.in. podsumowanie najważniejszych wydarzeń w firmie w 2017 r., relacja z ogłoszenia przez premiera Mateusza Morawieckiego „Programu dla Śląska”, który zawiera pakiet propozycji dla górnictwa i informacje o nowym programierealizowanym w PGG „Organizacja ucząca się”.
Szczególnie w miesięczniku polecamy:
- PGG realizuje program „Organizacja ucząca się”. W magazynie PGG przedstawione zostały główne założenia projektu, który ma rozwijać i doskonalić funkcjonowanie spółki w każdym z jej obszarów. To m.in. analizowanie i wyciąganie wniosków oraz nauka na przyszłość ze zdarzeń zaistniałych, zapoznawanie się z nowościami technicznymi, wzajemne uczenie się. W ramach projektu inżynierowie PGG wzięli udział w szkoleniu prowadzonym przez PZU LAB.
- Przedstawiciele spółek górniczych i energetycznych podpisali w Katowicach list intencyjny, który pozwoli na rozwój programu Geo-Metan.
- Nowa jakość dla Śląska, spory pakiet dla górnictwa – w tym materiale autor przedstawia główne założenia „Programu dla Śląska”, jednego z kluczowych projektów Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju. Ma wzmocnić Śląsk. Zakłada m.in. budowę dwóch kopalń.
- Nowa strategia – rozmowa z Edwardem Paździorko, dyrektorem Zakładu Górniczych Robót Inwestycyjnych o planach spółki: „Naszą najsilniejszą stroną jest elastyczność i mobilność działania, specjalizacja, wykwalifikowana, choć młoda załoga oraz akceptowalne koszty działalności, które sprawiają, że jesteśmy konkurencyjni na rynku”.
- Relacja z 36. rocznicy pacyfikacji kopalni Wujek z udziałem wicepremier Beaty Szydło. Główne uroczystości tradycyjnie rozpoczęły się od biegu – sztafety upamiętniającej pamięć zmarłych górników.
- Relacja z 20. rocznicy święceń biskupich abp. Wiktora Skworca. Zarząd PGG z tej okazji podarował duszpasterzowi kielich mszalny zawierający elementy wykonane z węgla.
- Wystawa fotografii ot. „Lipiniorze” autorstwa Jana Czypionki w Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku. To dokumentacja swoistej historii regionu – świętochłowickiej dzielnicy robotniczej Lipiny i jej mieszkańców.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
[...] jeśli wiertacze, którzy po 2 dniach pracy wysłani na kurs wiertacza na którym nie ma możliwości się czegoś nauczyć są [...] wykfalifikowana załoga to życzę powodzenia