Rada Ministrów przyjęła Program dla sektora górnictwa węgla kamiennego, który przygotowało Ministerstwo Energii. - Mocno podkreślamy w Programie kwestie rentowności, i efektywności sektora, osiągane przez innowacyjność, nowoczesne zarządzanie oraz inwestycje, nie tylko związane z wydobywaniem węgla, ale też inwestycje okołogórnicze – powiedział dziennikarzom wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.
Jak zaznaczył na wstępie wiceszef resortu energii, dużą wartością przyjętego we wtorek Programu jest to, że był bardzo szeroko i długo konsultowany – w pracach oprócz ekspertów brało udział 13 przedstawicieli strony społecznej, dziewięciu przedstawicieli przedsiębiorców, dwóch reprezentantów parlamentu i czterech strony rządowej. Konsultacje trwały prawie rok.
- Do czerwca 2017 r. wypracowaliśmy dwie części Programu: pierwsza jest diagnostyczno-analityczna, a druga pokazuje perspektywę przyszłości sektora węgla kamiennego – zaznaczył Tobiszowski.
- Pierwszy raz mówimy o górnictwie węgla kamiennego, jako o sektorze, który biznesowo się spina, ale ma przy tym budować niezależność polskiej energetyki, co ma mieć wpływ na konkurencyjność polskiej narodowej gospodarki – dodał Tobiszowski.
Jak zaznaczył wiceminister energii, dokument zawiera również bilans udziału węgla w polskiej energetyce do 2030 r.
Jeśli chcesz mieć dostęp do artykułów z Trybuny Górniczej, w dniu ukazania się tygodnika, zamów elektroniczną prenumeratę PREMIUM.
Szczegóły: nettg.pl/premium
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Jakoś sie na tych kopalniach nie zwalniają masowo, to widać tak mało nie płacą
Moderator czeka:) kto pon boczek:)
Fajnie robią nas w bambuko . Jeżeli to przejdzie że będzie można obniżać zarobki na czasy dekoniunktury to załatwią nas w białych rękawiczkach
za 2500 zl do gornictwa nikogo nie przyciagniecie wlasnie sie zwolnilem i nie gadajcie bajek ze w gornictwie sie zarabia
Jedno a to samo a kokretow brak