- Nie ma sporów co do tego, że nastąpi dywersyfikacja nośników energii, ale odchodzenie od paliw stałych nie jest procesem łatwym i szybkim - stwierdził prezes PGG Tomasz Rogala, uczestnicząc w środę (11 października) w sesji inauguracyjnej na XIV Kongresie Nowego Przemysłu w Warszawie.
Eksperci dyskutowali o udziale węgla w polskim miskei energetycznym w perspektywie 2050 r. Wcześniej o stanie negocjacji z Komisją Europejską na temat kształtu polskiej energetyki wypowiedział się minister energii, który podkreslił, że "wobec potrzeb energetycznych kraju nie ma możliwości zmniejszenia wydobycia węgla".
- Nie ma sporów co do tego, że nastąpi dywersyfikacja nośników energii, ale odchodzenie od paliw stałych nie jest procesem łatwym i szybkim - powiedział Tomasz Rogala, szef PGG, dodając, że np. w Niemczech "nadal zużywa się ok. 100 mln ton węgla rocznie".
- Dla nas istotne jest to, co przewidują nasi klienci w swoich programach inwestycyjnych, bo musimy znać długoterminowy poziom zapotrzebowania na nasz produkt – mówił Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.