W środę (10 maja) w Katowicach startuje IX Europejski Kongres Gospodarczy. Dla środowiska górniczego jedną z najważniejszych jego sesji jest bez wątpienia zaplanowana w pierwszym dniu prezentacja strategii Polskiej Grupy Górniczej. O godz. 13 przedstawi ją prezes PGG Tomasz Rogala.
Tegoroczny Kongres rozpoczyna się w środę, 10 maja i potrwa do piątku. Organizatorzy spodziewają się ok. 8 tys. uczestników, a także 2,5 tys. gości European Start-up Days (ESD) i 2 tys. osób w projekcie Młodzi Liderzy.
Na EKG w Katowicach złożą się 132 sesje z udziałem 700 prelegentów. Łączny czas debat merytorycznych wyniesie aż 11880 godzin. Wśród gości obecni będą liczni przedstawiciele administracji UE i Parlamentu Europejskiego oraz polscy posłowie i senatorowie. Przyjadą też reprezentanci polskiego rządu, ministrowie i wiceministrowie z państw Europy i świata oraz przedstawiciele zarządów największych firm, eksperci, liderzy opinii i media.
W 2016 r. wydarzenia kongresowe w stolicy województwa śląskiego zgromadziły ok. 760 tys. uczestników – o 180 tys. więcej niż rok wcześniej – wynika z szacunków katowickiego samorządu.
Motywem przewodnim tegorocznego kongresu będzie poszukiwanie nowych formuł na przyszłość Unii Europejskiej. Istotnym wątkiem ma być kształt metropolii. Tradycyjnie ważnymi tematami pozostają energetyka, górnictwo, przemysł ciężki wraz z ekologią i nowymi technologiami.
Areną dyskusji, spotkań, prezentacji i wymiany opinii będą Międzynarodowe Centrum Kongresowe powstałe częściowo na terenach po byłej kopalni Katowice oraz bezpośrednio z nim połączona Hala Widowiskowo-Sportowa Spodek. Nowością tegorocznego EEC jest scena otwarta, na której odbywać się będą mini debaty, prezentacje i spotkania ze znanymi osobami.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
A kto odpowiada za deputaty? Wiadomo, ze pan minister morawiecki
Musza wyrobic sie z planem techniczno ekonomicznym, wydobywali w poprzednim biznesplanie mniej wegla ale to głównie za sprawa paraliży jaki wywoływały związki zawodowe
Teraz jest najtrudniejszy czas dla spółki bo dopiero co doszło do połąc zenia, na razie pgg dostanie kolejne dokapitalizowanie, więc nie ma źle
Od sprawnego funkcjonowania połączonego pgg i khw zalezy przyszłość Śląskiego górnictwa, licze ze przedstawią dobre strategie
Ciesze, sie ze takie miedzynarodowe inicjatywy maja miejsce w katowicach
Mam nadzieje, że PGG przygotowało dobrze opracowaną strategię, ponieważ w najbliższej przyszłości węgiel jako surowiec będzie nam wszystkim bardzo potrzebny