61 podmiotów, prawie 4 tys. punktów poboru, z Poznania i okolic odbierze od Enei ponad 262 GWh energii elektrycznej. Enea wygrała przetarg o wartości ok. 67,6 mln zł. Podpisana przez Eneę umowa obejmuje dostawy energii elektrycznej w całym 2017 r., począwszy 1 stycznia, a skończywszy na 31 grudnia.
Zakupy grupowe prądu to najprostszy sposób na oszczędzanie. W Polsce od lat z powodzeniem organizuje się przetargi na zbiorowe zakupy prądu dla jednostek samorządu terytorialnego, przynależnych im instytucji i dużych podmiotów. Zazwyczaj mają one zasięg regionalny, a organizatorami tej inicjatywy są władze gminy.
Poznań już po raz piąty zorganizował zbiorowy zakup energii elektrycznej. W skład grupy, która chciała kupić prąd taniej (bo zbiorowo) weszła m.in. część gmin zrzeszonych w Stowarzyszeniu Metropolia Poznań, podległe im instytucje i jednostki oraz podmioty publiczne niezwiązane z samorządami. Odbiorcami energii z Enei będą urzędy, muzea, szpitale, a także uczelnie wyższe i teatry.
„Zwycięstwo w przetargu obejmującym tak wiele samorządów i podmiotów publicznych z aglomeracji poznańskiej potwierdza, że nasza firma cieszy się zaufaniem oraz jest gwarantem stabilnej i pewnej sprzedaży energii elektrycznej. Jednocześnie jesteśmy w stanie zaproponować partnerom najlepszą ofertę, która idzie w parze z wysokimi standardami” - zapewnia w komunikacie spółki Bartosz Zieliński, dyrektor Departamentu Sprzedaży Enei.
Grupowe zakupy energii elektrycznej przynoszą korzyści każdej ze stron umowy. Enea może zaproponować grupie zakupowej atrakcyjne warunki i zyskuje jednocześnie stabilnego i wiarygodnego odbiorcę, który kupując grupowo energię zaoszczędzi ponad 20 mln zł.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Komentarz usunięty przez moderatora z powodu braku związku z tematem.