Właściciele kopalni Bogdanka zadeklarowali chęć sprzedania Enei w wezwaniu ponad 64,57 proc. akcji spółki - poinformował portal górniczy nettg.pl Sławomir Krenczyk, rzecznik prasowy Enei. To oznacza, że koncern energetyczny będzie miał łącznie 66 proc. akcji Bogdanki. Ostatnim warunkiem, który musi zostać spełniony, żeby wezwanie doszło do skutku, jest zgoda prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na koncentrację. Postępowanie w tej sprawie zostało odwieszone, a Enea formalnie przedłużyła zapisy.
Enea ma już pewność, że w przypadku otrzymania zgody prezesa UOKiK, przejmie kontrolę nad firmą wydobywczą. Jej akcjonariusze zadeklarowali sprzedaż odpowiedniej liczby akcji i odrzucili zgłoszoną przez radę nadzorczą Bogdanki propozycję zmian w statucie, które miały zablokować przejęcie.
- Podjęte przez właścicieli Bogdanki decyzje otwierają nowy rozdział w historii kopalni. Bardzo już prawdopodobne wejście do nowoczesnego koncernu paliwowo-energetycznego, jakim staje się Enea, oznacza dla tej firmy gwarancję dalszego rozwoju w trudnych warunkach rynkowych. Zaproponowaną przez nas wizję przyszłości Bogdanki poparł zarząd i pracownicy firmy, co jest najlepszym dowodem, że będzie to przyjazne przejęcie - podkreśla Krzysztof Zamasz, prezes Enei.
Do 15 października zostały złożone zapisy przekraczające nawet maksymalną liczbę akcji, jaką Enea zamierzała nabyć w wezwaniu. Oznacza to, że tylko zapisy złożone do 15 października będą brały udział w transakcji, z uwzględnieniem proporcjonalnej redukcji. Zgodnie z zasadami redukcji, opisanymi w pkt. 29 wezwania, ewentualne zapisy złożone po tym terminie zostaną przyjęte, ale niezrealizowane. Ogłoszone dziś przedłużenie terminu wezwania do 21 października ma więc charakter formalno-techniczny. Proces zapisów nie zakończy się przed wydaniem przez Prezesa UOKiKu zgody na koncentrację.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
obserwator, nie wiesz co mówisz. Bogdanka została znacjonalizowana politycznymi naciskami i bezpardonowymi zagrywkami MSP. Akcjonariusze zostali wycyckani, zwłaszcza ci mali z Polski, którzy zaufali mafii z PO, że nie będzie na GPW robiła bandyckich zagrań.
znów ratujemy obcy kapitał umoczony w akcjach Bogdanki i wszyscy udają, że nic nie wiedzą, gdzie w tym interes Kraju, co robią służby ???
Panstwowa firma ENEA kupiła (przejeła) prywatną firme-kopalnie aby ją zdołować jutro mamy podwójne widełki i lecimy na 30zł. Nacjonalizacja jak za komuny, tyle ze w białych rękawiczkach i po przez bananową giełde.
jak w ogole tam u was z zarobkami? pochwalicie sie ~ile ?