Trwa rekrutacja do czwartej edycji Akademii Energii. To propozycja dla studentów i absolwentów kierunków technicznych, ekonomii, prawa i zarządzania wiążących zawodową przyszłość z sektorem energetycznym.
To okazja do poznania, od praktycznej strony, zasad funkcjonowania tej gałęzi przemysłu; przemysłu stawiającego coraz większe wyzwania natury technologicznej i ekonomicznej. Akademia Energii to program skierowany do studentów, którzy ukończyli trzeci rok studiów, oraz absolwentów kierunków technicznych, ekonomii, zarządzania, prawa. Akademia Energii to cykl szkoleń, wykładów, spotkań z przedstawicielami kadry zarządzającej branżą oraz płatnych staży w firmach partnerskich. Dzięki temu uczestniczący w programie mogą nauczyć się praktycznego wykorzystania umiejętności nabytych podczas studiów oraz sztuki łączenia wiedzy technicznej z kompetencjami menadżerskimi.
"Udział w Akademii Energii to inspirujące doświadczenie, będące połączeniem fenomenalnego zaangażowania specjalistów prowadzących warsztaty i zapału stypendystów do pogłębiania wiedzy. Dzięki udziałowi w zajęciach mogę spojrzeć na rynek energetyczny okiem doświadczonych praktyków i lepiej zrozumieć zachodzące na nim wydarzenia i procesy" - wyjaśnia Agnieszka Karbarz, stypendystka trzeciej edycji Akademii.
"Akademia jest platformą spotkań osób z różnym wykształceniem i doświadczeniem zawodowym - prawniczym, ekonomicznym, inżynierskim. Przez to wszyscy uczestnicy mogą uczyć się od siebie nawzajem. Wszystko to pod okiem najlepszych ekspertów z branży" - podkreśla Magdalena Wasyłeczko.
Uczestnictwo w niej jest darmowe. Zajęcia prowadzone są w trybie weekendowym w siedzibie Giełdy Papierów wartościowych Warszawie. Aby aplikować, należy na stronie Fundacji wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny w zakładce projektu. Nabór zgłoszeń trwa do 23 listopada. Warto się pospieszyć, bo w tegorocznej edycji organizatorzy przewidzieli 30 miejsc.
Współorganizatorami projektu są: Fundacja im. Lesława A. Pagi oraz Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Więcej informacji na stronie internetowej Fundacji.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.