5268 osób zalogowało się w tym roku na platformie internetowej konkursu "Pracuję bezpiecznie". Konkurs, organizowany w kopalniach i zakładach Kompanii Węglowej po raz 11., czwarty raz rozgrywany jest z wykorzystaniem sieci.
Pracownicy KW, zatrudnieni na stanowiskach robotniczych, od kwietnia do września mogli sprawdzać swoją wiedzę z zakresu bhp, rozwiązując testy na platformie internetowej. Na niej logowało się także wielu młodych pracowników dozoru, którzy - choć zgodnie z regulaminem konkursu nie mogli brać udziału w rywalizacji - sprawdzali swoją wiedzę.
Zasada była taka, że testy próbne można było rozwiązywać dowolną liczbę razy, natomiast do testu miesięcznego, którego wynik kwalifikował do dalszych rozgrywek, podchodziło się tylko raz.
Jak opowiada Andrzej Pakura, dyrektor Biura BHP w Kompanii Węglowej, zawodnicy rozwiązali za pośrednictwem internetu 160 tys. testów i spędzili w sieci 26 tys. godzin.
- W bazie znajduje się 1600 pytań, ale zliczając wszystkie pytania, na które odpowiedzieli uczestnicy konkursu, otrzymujemy 4,8 mln odpowiedzi. 4,1 mln z nich było poprawnych - wylicza dyrektor.
Maksymalna liczba punków, którą można było otrzymać w testach miesięcznych, wynosiła 180. Najlepszy z zawodników - pracownik kopalni Brzeszcze - zebrał 178 punktów. Dodatkowe punkty można było otrzymać za aktywność w testach próbnych.
Czołowe miejsca w testach miesięcznych były premiowane nagrodami w macierzystych zakładach. Do końca września w ramach eliminacji wyłonionych zostało 44 półfinalistów. Liczba zawodników reprezentujących kopalnię w półfinale zależy od miejsca, które dany zakład zajął w rankingu. Przykładowo pierwsze miejsce Piekar upoważnia do wystawienia 6 zawodników. Kopalnia Rydułtowy-Anna za miejsce drugie wyśle na półfinał pięciu, a Brzeszcze za trzecie miejsce mają prawo do 4 reprezentantów. W półfinale, który odbędzie się 4 listopada w kopalni Sośnica-Makoszowy, zmierzy się ze sobą 60 zawodników.
Do zwycięzców testów miesięcznych dołączą pracownicy nagrodzeni w audycie stanowiskowym. Zawodnicy odpowiadać będą pisemnie na 30 pytań w formie testu. Maksymalny czas na jego rozwiązanie wynosić będzie 60 minut. 10 najlepszych zawodników dotrze do finału, który odbędzie się 20 listopada w Domu Kultury w Łaziskach.
Jego organizatorem będzie kopalnia Bolesław Śmiały. To właśnie pracownik tego zakładu - Mariusz Szczot wygrał jubileuszową, 10. edycję konkursu. Pozostawił w tyle 4 tys. konkurentów, którzy uczestniczyli w ubiegłorocznych eliminacjach.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Pracuję bezpiecznie. W konkursie powinien wygrać bezapelacyjnie były Dyrektor KWK Mysłowice Wesoła BHP-owiec zresztą.
szkoda tylko ze autorzy konkursu pokrzywdzili 7 osob ktore rok temu reprezentowaly swoje kopalnie w finale. zawsze zakaz udzialu w nastepnej edycji miala czolowa 3 - ci ktorzy zgarneli juz powazne nagrody pieniezne. a w tym roku nagle cala 10 z finalu ma zakaz!! oby tylko w nastepnej edycji te 7 osob bedzie mogla juz wziasc udzial bo byli tam mlodzi i ambitni panowie!!