Najbliższy weekend (20 i 21 września) upłynie w Katowicach pod znakiem rozrywki, którą niektórzy nazwaliby pewnie ekstremalną, jednak każdy, kto bardziej zagłębi się w temat szybko przekona się, że mamy tu do czynienia z prawdziwą sztuką i coraz prężniej rozwijającą się kulturą.
Mowa o Cropp Tattoo Konwent - wydarzeniu, które w katowickiej galerii Szyb Wilson w Nikiszowcu ugości ponad 120 tatuatorów i znacznie wiele więcej odwiedzających. Najlepsi tatuatorzy z kraju przez dwa dni będą udowadniać, że tatuaż to sztuka malowania arcydzieł na ciele, a nie element subkultury więziennej czy marynarskiej. Przedostatni weekend września w Galerii Szyb Wilson będzie pełen atrakcji nie tylko dla fanów zdobienia ciała tuszem ale też muzyki i pokazów artystycznych. Wśród wykonawców, którzy pojawią się na koncertowych scenach Konwentu znajdują się m.in. zespoły Tuff Enuff oraz Pay No Respect.
Chętnych do przyozdobienia ciała zapewne, jak i rok temu, nie zabraknie. Jury festiwalu w składzie: Anabi, specjalizujący się w tatuażu naturalnym, malarskim i komiksowym, Sławek Frączek, który jako pierwszy organizował w Polsce festiwale tatuażu, legenda wśród polskich tatuatorów - Karol Krawczyk oraz pochodzący ze Śląska Tomasz Gaca oceni prace tatuatorów w ośmiu kategoriach. Wśród nich także kategoria związana z naszym regionem.
- W każdym mieście, w którym odbywa się Cropp Tattoo Konwent staramy się stworzyć kategorię konkursową, która wiąże się z regionem, w którym odbywa się impreza i tak w Gdańsku mieliśmy konkurs na tatuaż związany z morzem, a w Katowicach zobaczymy tatuaże związane ze Śląskiem. W 2013 r., w trakcie pierwszej śląskiej konwencji w tej kategorii zwyciężył Kazimierz "Kosa" Rychlikowski ze studia Speak In Color - opowiada Tomasz Majchrzyk, współorganizator konwentu.
Oprócz tatuaży i koncertów, na katowickiej odsłonie nie zabraknie sceny pokazowej, na której zobaczymy jedną z najzdolniejszych tancerek burleski na świecie LouLou D'vil. Obejrzymy także występ legendarnej grupy fireshow Mamadoo oraz Aurelii Bernard, pochodzącą z Francji, niesamowicie utalentowaną artystkę cyrkową. Ponieważ śląska odsłona po raz drugi odbywa się na terenie galerii sztuki, organizatorzy w ramach konwencji zapraszają także na wystawę surrealistycznych grafik Tomasza Strzałkowskiego i kaligrafii Mateusza Wolskiego. Spragnieni dodatkowych wrażeń będą mogli posmakować sztuki tatuowania przez dzierganie tuszem bananowych skórek pod okiem specjalisty - Sasky'iego z Banana-Ink.
Podczas tegorocznej odsłony będzie też można zajrzeć do jedynej w swoim rodzaju strefy customowych samochodów i lowriderów. Odwiedzający śląską edycję imprezy będą mogli wziąć udział w konkursie na najciekawszy projekt malowania ramy roweru.
Druga śląska edycja Cropp Tattoo Konwent, łącznie zaś 11 odsłona cyklu, odbędzie się w dniach 20 i 21 września 2014 w Galerii Szyb Wilson. Impreza jest biletowana, ale organizatorzy postanowili obniżyć cenę wstępu na niedzielne wydarzenia.
- Niedziela to dzień, który najczęściej spędza się w gronie rodzinnym. Dlatego uznaliśmy, że bilety powinny być tego dnia tańsze, aby każdy mógł zabrać swoją rodzinę i wspólnie spędzić ten czas. Mam nadzieję, że pozwoli to wielu osobom zobaczyć z bliska sztukę tatuażu artystycznego i pomoże pozbyć się negatywnych stereotypów związanych z malowaniem skóry tuszem. Na każdej odsłonie konwentu obserwujemy wiele zadowolonych dzieci, które towarzyszą rodzicom - zachęca Marcin Pacześny, współorganizator imprezy.
Bilety jednodniowe w cenie 35/45 zł - bilet na sobotę i 30/40 zł - bilet na niedzielę (przedsprzedaż/w dniu imprezy) oraz dwudniowe karnety (50/60) są dostępne w sieci www.biletin.pl.
Więcej informacji o Cropp Tattoo Konwent na stronie: http://katowice.tattookonwent.pl.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.