Prowadzenie eksploatacji górniczej na coraz większej głębokości powoduje wzrost zagrożeń naturalnych, w tym zagrożenia klimatycznego. Dlatego celem uzupełnienia wiedzy w tym zakresie przez kadrę inżynieryjno-techniczną kopalń węgla kamiennego Główny Instytut Górnictwa zaprasza na spotkanie promocyjne: "Ocena mikroklimatu w gorących wyrobiskach kopalń głębokich". Odbędzie się ono 17 stycznia br. w Głównym Instytucie Górnictwa.
W trakcie spotkania zaprezentowany będzie wstępny raport na temat stanu zagrożenia klimatycznego w polskich kopalniach węgla kamiennego w roku 2013. Przedstawione zostaną także wyniki projektu badawczego: "Modelowanie wymiany ciepła między organizmem górnika a otoczeniem jako podstawa oceny mikroklimatu w gorących wyrobiskach kopalń głębokich".
W projekcie przeprowadzono analizę typowych przypadków pracy w środowisku gorącym kopalń węgla kamiennego oraz analizę porównawczą wybranych wskaźników oceny mikroklimatu. W efekcie opracowany został matematyczny model wymiany ciepła i wilgoci pomiędzy organizmem człowieka a otoczeniem (z zastosowaniem technik komputerowych) oraz propozycje nowych kryteriów oceny cieplnych warunków pracy w gorących wyrobiskach kopalń głębokich. Spotkanie przeznaczone jest przede wszystkim dla inżynierów wentylacji kopalń węgla kamiennego oraz przedstawicieli Wyższego i Okręgowych Urzędów Górniczych.
Jeśli chcesz mieć dostęp do artykułów z Trybuny Górniczej, w dniu ukazania się tygodnika, zamów elektroniczną prenumeratę PREMIUM. Szczegóły: nettg.pl/premium. Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
na takie spotkania wyjeżdża elita z kopalni, bo zwykły ryl bu musiał dostać dietę, delegację na samochód i mógłby zemdleć przy syto zastawionych stołach.
Dlaczego takie spotkanie jest tylko dedykowane do kadry Teraz załoga na kopalniach jest wykształcona i rozumie pewne zjawiska które występują na stanowiskach pracy.