W środę (27 listopada) we wszystkich kopalniach i zakładach należących do Kompanii Węglowej przeprowadzone zostaną masówki informacyjne dla pracowników. Związkowcy przekażą załogom informacje dotyczące planowanej restrukturyzacji KW oraz działań międzyzwiązkowego komitetu protestacyjno-strajkowego - podało w komunikacie biuro prasowe śląsko-dąbrowskiej Solidarności.
Biuro przypomina, że ubiegłym tygodniu Zarząd Kompanii Węglowej przedstawił Radzie Pracowników założenia programu restrukturyzacji spółki na lata 2013-2020. Zakłada on m. in. zwolnienie ponad tysiąca pracowników administracji, obniżenie, a następnie zamrożenie płac, sprzedaż KWK Knurów-Szczygłowice Jastrzębskiej Spółce Węglowej, a także łączenie kopalń i tworzenie spółek córek z zakładów dotychczas wchodzących w skład Kompanii Węglowej.
Gotowy projekt programu restrukturyzacji zarząd przedstawi związkom zawodowym i Radzie Nadzorczej spółki w piątek 29 listopada. Od treści tego dokumentu związkowcy uzależniają dalsze kroki i ewentualne rozpoczęcie akcji protestacyjnych. Od 24 października we wszystkich jednostkach organizacyjnych Kompanii Węglowej trwa pogotowie strajkowe.
Masówki rozpoczną się na pierwszej zmianie i potrwają całą dobę. W części kopalń pierwsza zmiana rozpoczyna się o godz. 6.00, w części o godz. 6.30. Dziennikarzy zainteresowanych nagraniami z masówki zapraszamy do kopalni Bobrek-Centrum w Bytomiu przy ul. Konstytucji na godz. 6.30, po wcześniejszym uzgodnieniu możliwości wejścia na teren kopalni z biurem prasowym Kompanii Węglowej.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
zwiĄzki sprzedaŁy pracownikÓw z brzeszcze nie stanĘŁy w obronie ŚcianowcÓw z g-1 i przodkowcÓw z grp-3 pracownicy sĄ zastraszani przez pana parcela ze jeŻeli nie podpiszĄ alokacji to dostanĄ wypowiedzenia gzie jest pan kŁysz co zarzekaŁ Śie ze po jego trupie bĘdĄ alokacje
do waldi ty matole nierobie takie kity cos wypisal to takim prostakom jak ty mozesz gadac a jak pojdziesz na emeryture to sory ale gowno dostaniesz nie 4 tys bo niewim czy wiesz ale dozor ma przelicznik 1,2 ha wiec niestety ale twoja emerytura to jakies 2 tys teraz moze i zarabiasz ale to ci sie skonczy nierobie takich jak ty do szole i lona ud... wiesz o tym ze nikt sztygarow nie lubi jak sie czujesz idĄc do roboty wiedzac ze wszyscy ci zle zycza i bluznia na ciebie bo jestes kawal h... na wieczorku jest taki kolek tez j... h...taki jak ty
Kompania Węglowa spółką pracowniczą!!!!! Jak zamiast zysków dostaną komornika to się oduczą strajkować, sami wywalą trzy czwarte administracji a młodym po szkole zaproponują 1600 netto. O związkach nie wspominam bo już ich dawno na kopalniach nie będzie:)
Spoko Waldi, możesz pracować dalej. Wypowiedzą ci stanowisko i oddział na szt zmianowego i pracuj dalej do śmierci.
Witam Ja nie chcę odchodzić na emeryturę!!! mam 46 lat /26 lat dołu/ i w pełni zdrowy stanowisko: nadsztygar zarobek : 7000 ( z 3 sobotami) ilość zjazdów w miesiącu: 4/5 po 2-3h i co ja mam iść na emeryturę za 4000 tys bez barbórki i 14-nastki (około 18000)niech sobie wezmą tą odprawę hihi mam jeszcze plany pozwiedzać świat a z emeryturki to by było ciężko pozdrawiam pracujących za 3 tys.
do KaeRa: z jednej strony masz racje, będą straty, ale z drugiej jak strajków nie będzie to władze zrobią co chcą, a strajk na tym polega że albo macie straty albo idźcie na ustępstwa
kto chce pracować mając emeryturę? to tylko osoby dozoru wyższego bo pracownik fizyczny to tylko dni odlicza,jedynie rozumię gdy ktoś ma jubilata to oki a reszta co przedłuża to jest chora psychicznie to na nich dozór wywiera presję że bez niego kopalnia przestanie fedrować;)dla mnie lepsze i lepiej płatne jest emerytura+ stanie gdzieś na ochronie
kolego pomocnik kalfaktora większość górników chce dalej pracować choć ma prawa emerytalne
I o to wszystkim u góry chodziło, skłócić górników, powierzchniowców i emerytów. Taką rozbitą grupę łatwiej "ugryźć" - efekty już widać
Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.
dokładnie administracja to powinna być osobna firma działająca na rzecz swojego zleceniodawcy wtedy kobiety pracujące tam przyjmowały by petentów z uśmiechem na twarzy i grzecznością a nie tak jak dotychczas obrażona jedna z drugą że się jej przeszkadza, człowiek przyjdzie coś załatwić a ta z pyskiem wyskakuje Pobierają bony żywieniowe, węgiel, ze socjalnego to nigdy nie można się na nic załapać bo już wszystko między sobą rozdały
jeśli chodzi tylko o administracje bo mają im zabrać dodatki to jestem za bo z jakiej racji mają to samo co dół
"tworzenie spółek córek z zakładów dotychczas wchodzących w skład Kompanii Węglowej." Po co to ? Żeby prezesi i zarząd mieli dodatkowe wypłaty wyciśnięte z Nas !
Jesli zaczna strajkowac to 1) znowy beda straty dla KW a na to sobie nie moga pozwolic 2) ZZ doprowadza KW do tego z zrobili ze stocznia ! Niemniej bardzo licze na to ze KW wyjdzie z tego dolka i beda jak JSW a z okazji Barborki zyczę calej braci gorniczej Szczesc Boze