Zakończyła się pierwsza edycja międzynarodowych praktyk zorganizowanych przez KGHM w ramach programu Go Global Internships - poinformowało portal górniczy nettg.pl biuro prasowe spółki. Dwunastu studentów, zakwalifikowanych do programu z AGH, Politechniki Śląskiej i Politechniki Wrocławskiej wróciło już do Polski. Studenci odbyli miesięczne praktyki w projektach górniczych KGHM International Ltd. - Sierra Gorda w Chile, Victoria i Ajax Exploration w Kanadzie oraz w kopalni Robinson w USA. Uczestnicy zgodnie podkreślają, że odbyte praktyki były bardzo cennym doświadczeniem i spełniły ich wcześniejsze oczekiwania.
Pierwsza edycja programu była dużym wzywaniem organizacyjnym, ale dziś wszyscy zainteresowani mówią, że warto było włożyć tyle wysiłku. Studenci zyskali bezcenne doświadczenie, a KGHM potencjalne zaplecze młodych specjalistów, którzy poznali już specyfikę pracy i projekty firmy.
- Międzynarodowe praktyki okazały się dużym sukcesem. Mentorzy studentów ocenili ich jako profesjonalnych i chętnych do nauki. Poznali kopalnie, techniczne zagadnienia, ale także mieli okazję przybliżyć sobie również kulturę krajów, w których odbywali praktyki - podsumowała Mila Gajic koordynator programu z KGHM International.
Studenci podkreślają, że dzięki praktykom np. lepiej rozumieją procesy powstania złoża, znają przepisy prawne związane z górnictwem obowiązujące w danym kraju oraz programy techniczne wykorzystywane w firmie. Podsumowując, studenci mieli niecodzienną możliwość pracy w kopalni za oceanem, i będą te praktyki gorąco polecać innym.
Tymczasem organizatorzy już zaczynają pracę nad przyszłoroczną edycją programu. Studenci zainteresowani praktykami zagranicznymi w KGHM International powinni zgłaszać się na początku 2014 r. do swoich dziekanów. Uczelnie będące stronami Listu intencyjnego w tej sprawie, będą zgłaszać kandydatów, KGHM oceni zgłoszenia i przygotuje listę osób rekomendowanych, ostatnim etapem rekrutacji będzie ocena KGHM International Ltd., który kwalifikuje studentów do odbycia praktyk na poszczególnych projektach w Chile, USA i Kanadzie.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.