Famur, giełdowy producent maszyn i urządzeń dla górnictwa, zawarł w okresie od 2 stycznia do 11 marca 2013 roku szereg umów jednostkowych z Kompanią Węglową (KW) na łączną kwotę 55,63 mln zł - poinformowało portal górniczy nettg.pl biuro prasowe spółki. Kontrakt o największej wartości - opiewający na 27,84 mln zł - dotyczy dostawy 155 sekcji zmechanizowanej obudowy ścianowej do kopalni Bobrek-Centrum.
Famur jest stałym dostawcą zmechanizowanych obudów ścianowych do kopalń największej spółki węglowej w Unii Europejskiej jaką jest Kompania Węglowa. Łączna wartość umów podpisanych z KW w okresie niespełna półtora roku wyniosła ponad pół miliarda złotych. Przedmiotem najnowszego kontraktu jest dostawa 155 sekcji obudów ścianowych FAZOS o zakresie pracy od 1,4m do 2,4m.
Warto zaznaczyć, że na początku stycznia 2013 Famur informował także o zawarciu kontraktu na dostawę 170 sekcji zmechanizowanej obudowy ścianowej dla innej kopalni należącej do Kompanii Węglowej - KWK Bielszowice.
- Jubileusz dziesięciolecia istnienia Kompanii Węglowej był również okazją do podsumowania dekady udanej współpracy spółki z Famurem. Kompania jest jednym z kluczowych odbiorców naszych autorskich rozwiązań dla branży górniczej, czego przykładem mogą być nasze ostatnie kontrakty. Tylko w bieżącym roku poinformowaliśmy o podpisaniu dwóch umów z KW, na podstawie których do spółki trafi łącznie 325 sekcji zmechanizowanych obudów ścianowych. To dla nas dowód zaufania i potwierdzenie wysokiej jakości oferowanych maszyn i urządzeń. Obudowy ścianowe są jednym z podstawowych produktów w portfolio Famuru i - oprócz dużego zainteresowania ze strony podmiotów krajowych - znajdują także uznanie u międzynarodowych kontrahentów. Przykładem była ubiegłoroczna sprzedaż 150 sekcji zmechanizowanych obudów ścianowych FAZOS dla meksykańskiego odbiorcy - powiedział Ireneusz Tomecki, wiceprezes zarządu Famur.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Bardzo dobrze się dzieje , że polskie spółki węglowe zakupują urządzenia u krajowych producentów takich jak Famur . Powoduje to rozwój naszego górnictwa a co za tym idzie rozwój gospodarki krajowej .Dodam jescze ,że im więcej owocnych kontraktów tym lepiej dla górnictwa.