Prezentacje wyższych uczelni przygotowane przez polskich i zagranicznych studentów uczestniczących w XXII Szkole Eksploatacji Podziemnej zakończyły w piątek (22 lutego) trwającą od minionego poniedziałku (18 lutego) konferencję. Młodzi opowiadali o warunkach studiów wspominając przy okazji o sytuacji przemysłu górniczego w ich krajach.
- Miło było ich u nas gościć i dowiedzieć się , co też myślą o przyszłości przemysłu, z którym zamierzają związać swoje życie zawodowe. Są pełni zapału do dalszej nauki i warto otwierać przed nimi świat. Takie spotkanie służy integracji, a pomysł umiędzynarodowienia Turnieju Wiedzy Górniczej był ze wszech miar trafiony - ocenił dr hab. inż. Piotr Saługa, przewodniczący jury Turnieju Wiedzy Górniczej, który prowadził prezentacje.
Podobną opinie wyraził dr inż. Jerzy Kicki, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego XXII SEP.
- Jeżeli myślimy o promocji górnictwa, to tylko w taki właśnie sposób. Studenci zawierali znajomości, przyglądali się pracy w polskich kopalniach. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku studencka reprezentacja będzie znacznie szersza - stwierdził Jerzy Kicki.
Najważniejsze, że pomysł organizowania spotkań młodych podczas kolejnych edycji SEP podoba się przedstawicielom przemysłu. Przypomniał o tym zamykając dzisiejsze spotkanie Artur Dyczko - sekretarz generalny Komitetu Organizacyjnego XXII Szkoły Eksploatacji Podziemnej.
- Zwłaszcza KGHM i Kopex wyraziły zainteresowanie zacieśnianiem współpracy z uczelniami. W ten sposób łatwiej wybrać najlepszych i zaproponować im pracę. To jest istotny element synergii przemysłu i nauki - podkreślił Dyczko.
W galerii: Studenckie prezentacje w ramach XXII Szkoły Eksploatacji Podziemnej. Kraków, 22 luty 2013 r. (zdjęcia: Kajetan Berezowski - portal górniczy nettg.pl).
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.