Czym górnictwo węgla kamiennego było dawniej a czym jest obecnie? To pytania, na które odpowiedzi stara się dać autor obszernej publikacji pt. Kopalnie węgla kamiennego w Polsce.
Książka ukazała się nakładem Domu Wydawniczego Księży Młyn, a na jej kartach została opisana historia górnictwa od średniowiecza, poprzez czasy zaborów, dwudziestolecie międzywojenne, okres Polski Ludowej, po współczesność.
Autor, Adam Frużyński, starszy kustosz Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, przybliża czytelnikom górniczy świat, tłumaczy, czym jest kopalnia węgla kamiennego, zwraca uwagę na społeczny i kulturowy wymiar zawodu górnika. Jako wieloletni pracownik zabrzańskiego muzeum, omawia technikę produkcji i organizację górnictwa.
- Istotną część prezentowanej pozycji stanowi opis kopalni znajdujących się na Dolnym i Górnym Śląsku, a także w Zagłębiu Lubelskim i Dąbrowskim. Po książkę Adama Frużyńskiego sięgną z pewnością pasjonaci górnictwa, lecz cenna okaże się także dla tych, którzy zechcą zgłębić tajemnicę największego bogactwa naturalnego Polski - zapewnia wydawca.
Więcej informacji, a także możliwość zakupu książki pod adresem www.ksiezy-mlyn.com.pl.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Sorry ale ta ksiazka to gniot...bo az roi sie w niej od bledow. A szkoda bo moglaby to byc bardzi ciekawa pozycja bedaca kontynuacja slownika kopaln Jarosa