"Inwestycje w Polski Sektor Elektroenergetyczny. Nowe Bloki w Energetyce" to temat tegorocznej konferencji, która odbędzie się w ramach trzeciej edycji Silesia Power Meeting, wydarzenia skupiającego co roku liczne grono osób powiązanych z branżą energetyczną oraz tworzącego doskonałą płaszczyznę wymiany doświadczeń między instytucjami, inwestorami i przedsiębiorcami.
24 kwietnia w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu spotkają się przedstawiciele największych koncernów.
Lider w branży wydobywczej węgla brunatnego oraz największy wytwórca energii elektrycznej w kraju - PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA, drugi pod względem wielkości producent zasilania elektrycznego - TAURON Wytwarzanie SA, a także jeden z największych w Polce producentów kotłów energetycznych - SEFAKO SA, to tylko niektóre ze spółek biorących udział w tegorocznym spotkaniu.
Podczas panelu konferencyjnego zostaną zaprezentowane referaty dotyczące m.in.:
• projektów inwestycyjnych w zakresie produkcji energii elektrycznej, wydajnych technologii i urządzeń dla bloków energetycznych,
• założeń i planów inwestycyjnych w zakresie odnawialnych źródeł energii oraz poprawy bezpieczeństwa w energetyce, a także
• sposobów finansowania inwestycji energetycznych.
Oprócz firm z Polski na konferencji zaprezentuje się również jeden z największych koncernów międzynarodowych - China National Electric Engineering Corporation. Prezentacji firmy, jej osiągnięć, jak również planów współpracy z polskimi inwestorami oraz firmami energetycznymi, dokonają jej Zhao Ruolin - oraz wiceprezes - Wang Tianyi. Wystąpienie zagranicznych przedsiębiorców dotyczyć będzie również generalnych założeń bloku energetycznego na parametry nadkrytyczne, jaki mógłby powstać w Polsce, na przykładzie działających bloków tego typu w Chinach.
Ważny punkt tegorocznego spotkania będzie stanowiła debata pt. "Jak skutecznie, szybko i tanio budować nowe bloki w elektroenergetyce". Do dyskusji podczas Silesia Power Meeting zaproszono m.in.:
• prof. Jerzego Buzka - posła do Parlamentu Europejskiego,
• Tomasza Tomczykiewicza - wiceministra Ggspodarki,
• Wojciecha Saługę - posła na Sejm RP.
Tradycyjnie już w trakcie wydarzenia zostaną wręczone Statuetki "Lidera Czystych Technologii w Energetyce".
W kategorii "Firma", Kapituła Nagrody przyznała spółce
• PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., za projekt i realizację nowego bloku energetycznego o mocy 858 MW, pracującego w Elektrowni Bełchatów. Nagrodę odbierze Tadeusz Witos, wiceprezes Zarządu PGE GiEK S.A.
Nagroda w kategorii "Osobowość" trafi natomiast do
• Wiesława Różackiego - prezesa Zarządu RAFAKO SA.
Zapraszamy profesjonalistów do udziału w Konferencji. Pełny jej program na www.powermeeting.pl.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.