W poniedziałek 5 marca w godzinach popołudniowych, w hotelu Stok w Wiśle-Jaworniku, rozpocznie swe obrady XXXV Zimowa Szkoła Mechaniki Górotworu i Geoinżynierii. W trakcie pięciodniowej konferencji zaprezentowane zostaną wykłady m.in. z dziedziny innowacyjnych technik i technologii w geoinżynierii, metod rozwiązywania problemów technicznych przy prowadzeniu prac budowlanych, mechaniki górotworu w badaniach laboratoryjnych, budownictwa podziemnego i tunelowego, a także rekultywacji i rewitalizacji obszarów pogórniczych.
O godz. 17.00 wykład inauguracyjny "Zastosowanie metody PPV do oceny zagrożenia stabilności wyrobisk podziemnych wskutek wstrząsów górniczych" wygłosi prof. Józef Dubiński, naczelny dyrektor Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach.
Na czwartek, 8 marca zaplanowano polsko-niemieckie forum - "Rekultywacja i rewitalizacja obszarów pogórniczych". Patronować mu będą: Antoni Tajduś, rektor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz dr Mahmut Kuyumcu, dyrektor niemieckiego przedsiębiorstwa LMBV, wyspecjalizowanego w rekultywacji terenów zdegradowanych działalnością górnictwa węgla brunatnego.
Zimowa Szkoła Mechaniki Górotworu i Geoinżynierii organizowana jest dorocznie, na przemian przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie i Politechnikę Wrocławską. Patronem marcowej konferencji jest Trybuna Górnicza.
Więcej na stronach AGH.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.