Opinie: naród o imporcie rosyjskiego węgla
Dziennik Rzeczpospolita zamieścił we wtorkowym (24 czerwca) numerze materiał „Nie ma mocnych na coraz tańszy węgiel z Rosji". Artykuł omówiła Polska Agencja Prasowa i stosowną depeszę zamieściła w serwisie. Tym sposobem wiadomość, nienowa, że z Rosji wjeżdżają do Polski miliony ton węgla, trafiła do mediów rzadko interesujących się górnictwem. A co o sprawie sądzą internauci czytający ten materiał?