wydobycie

Lista artykułów

Inwestycyjny wzrost tylko krótkotrwały?

Polska Grupa Górnicza we wrześniu przedstawiła program inwestycyjny, dzięki któremu w przyszłym roku wydobycie węgla ma wzrosnąć do 23,5 mln t – ma to być o 0,5 mln t więcej, niż zakłada plan produkcyjny na ten rok, i o 1 mln t więcej, niż przewidywały zapisy umowy społecznej. Czy przyjęcie tylko dwuletniego programu oznacza, że branża węglowa może porzucić marzenia o

1616768282 kombajn pgg

Polska Grupa Górnicza zwiększy wydobycie

W momencie, kiedy brakuje węgla, oczy wszystkich są zwrócone na największą polską spółkę węglową – Polską Grupę Górniczą. Jak zapowiedział jej szef, Tomasz Rogala, w przyszłym roku kopalnie spółki wyprodukują ok. 23,5 mln t węgla. Ma to być o 0,5 mln t więcej, niż zakłada plan produkcyjny na ten rok, i o 1 mln t więcej, niż przewidywały zapisy umowy społecznej. O

Prezes PGG zapowiada zwiększenie wydobycia węgla

- W przyszłym roku kopalnie Polskiej Grupy Górniczej wyprodukują ok. 23,5 mln t węgla; milion ton więcej niż zakładano w podpisanej niespełna półtora roku temu umowie społecznej dla górnictwa - zapowiedział we wtorek, 4 października, prezes największej górniczej spółki Tomasz Rogala. - Procesy inwestycyjne związane ze zwiększeniem wydobycia zaczęły się już kilka miesięcy

Stu doświadczonych górników przyjmą od ręki

- Brakuje nam ludzi, zarówno do przodków jak i do ścian. Wszyscy, którzy mają w tym fachu doświadczenie, mogą u nas podjąć pracę, najlepiej za pośrednictwem spółek zewnętrznych. Liczymy także na górników z Polski – powiedział dziennikarzowi portalu nettg.pl Roman Sikora, prezes zarządu czeskiej spółki węglowej OKD. Wydobycie prowadzone jest obecnie z jednej dwuruchowej

Sześć ścian na pełnym biegu

Sześcioma ścianami fedrują obecnie górnicy kopalni Knurów-Szczygłowice. W ostatnich tygodniach załodze udało się osiągnąć kilka dobrych wyników. Bardzo dobry miesięczny postęp  – 140 m, zanotowała załoga ruchu Szczygłowice. Ściana 4 ma wybieg 884 m, 1,8 m wysokości i 230 m długości. W ślady kolegów z „czwórki” poszła załoga fedrując ścianę XI osiągając

Problemy w ścianie, spółka zapowiada mniejszą produkcję węgla

Zarząd Lubelskiego Węgla Bogdanka zaktualizował założeń produkcyjnych na 2022 r. - podała spółka w raporcie bieżącym opublikowanym w środę, 14 września. Jest to związane z problemami, które pojawiły się w ścianie 3/VII/385. Spółka po raz drugi aktualizuje założenia produkcyjne w tym miesiącu. „W ścianie 3/VII/385 uruchomionej w dniu 31.08.2022 r. nastąpił nagły i

1531730638 bogdanka 1

Kilkaset milionów zysku kopalni

Lubelski Węgiel Bogdanka podsumowała I półrocze br. Spółka wypracowała w tym okresie 336 mln zł zysku netto – podano w raporcie bieżącym opublikowanym w środę, 14 września. Przychody ze sprzedaży w tym okresie wyniosły ponad 1462 mln zł, a zysk z tego tytułu 414,8 mln zł. EBITDA za I półrocze wyniosła 615,4 mln zł. Bogdanka od stycznia do końca czerwca wydobyła 5,570 mln

JSW - rekordowe wyniki i kłopot

Jastrzębska Spółka Węglowa wypracowała w pierwszym półroczu br. najlepszy wynik w swojej historii. Zysk netto wyniósł 4,2 mld zł. Zarząd spółki sytuację tę omówił na konferencji, która odbyła się 31 sierpnia w Jastrzębiu-Zdroju. Prezes Tomasz Cudny przyznał na niej, że wyniki finansowo-ekonomiczne są bardzo dobre. Niestety jednak w zakresie wydobycia i robót