Inwestycyjny wzrost tylko krótkotrwały?
Polska Grupa Górnicza we wrześniu przedstawiła program inwestycyjny, dzięki któremu w przyszłym roku wydobycie węgla ma wzrosnąć do 23,5 mln t – ma to być o 0,5 mln t więcej, niż zakłada plan produkcyjny na ten rok, i o 1 mln t więcej, niż przewidywały zapisy umowy społecznej. Czy przyjęcie tylko dwuletniego programu oznacza, że branża węglowa może porzucić marzenia o