wydobycie

Lista artykułów

PGG znacząco zwiększa wydobycie

Kopalnie Polskiej Grupy Górniczej się rozpędzają. Znacznie zwiększyły produkcję w czwartym kwartale tego roku. Wynik jest o ponad 20 proc. lepszy od wydobycia w poprzednim kwartale – informuje górnicza spółka. Na podstawie dotychczasowych wyników notowanych w PGG za okres od początku października 2022 r. spółka przewiduje, że w czwartym kwartale do końca 2022 roku we wszystkich

Na horyzoncie spór o 100 mln ton węgla

Kwestia zmian granic administracyjnych gmin w województwie łódzkim może skomplikować plany spółki PGE GiEK, która zamierza wydobyć dodatkowe 100 mln ton węgla w pobliżu wysadu solnego w Dębinie. Gmina Kleszczów zrezygnowała z budowy drogi przez „wkop”, a zarazem z porozumienia z PGE w sprawie udostępnienia obwodnicy pod prace górnicze. Zmiany administracyjne spowodowały

Barbórkę przywitają dwiema ścianami

Górnicy z ruch Bielszowice kopalni Ruda eksploatują węgiel dwoma ścianami: 500 a w dolnej warstwie pokładu 510 oraz 518 w pokładzie 510 wg. W celu ochrony ściany 500 przed zagrożeniem pożarowym pracownicy działu wentylacji prowadzą działania mające na celu ograniczenie zagrożenia poprzez stosowanie środków antypirogenicznych, hamujących palność węgla oraz inertyzowanie azotem

W najbliższych latach poziom wydobycia węgla powinien być przynajmniej utrzymany - Jacek Sasin

- W najbliższych latach poziom wydobycia węgla w Polsce powinien być co najmniej utrzymany, a najlepiej zwiększony - wskazał w niedzielę wicepremier Jacek Sasin. Nie wykluczył on inwestycji w węgiel, ale - jak podkreślił - powinny mieć one pewne podstawy prawne. Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin był pytany w niedzielę w Programie Pierwszym Polskiego Radia m.in.

Dobre wyniki na Barbórkę

Zbliża się Barbórka. Górnicy z ruchu Wujek kopalni Staszic-Wujek mają ambicje przywitać ją dobrym wynikiem i wszystko wskazuje na to, że tak się właśnie stanie. Załoga prowadzi właśnie rozruch nowej ściany. Nowy front wydobywczy, czyli ściana IIL w pokładzie 407/4, znajduje się w obszarze górniczym ruchu Murcki-Staszic. – Jest usytuowana niżej niż ściana VL w pokładzie

Ruszył nowy front wydobywczy, będzie obfity w węgiel

W ruchu Wujek kopalni Staszic-Wujek ruszył nowy front wydobywczy. To ściana IIL w pokładzie 407/4, znajduje się w obszarze górniczym ruchu Murcki-Staszic. Jest usytuowana niżej, niż Ściana VL w pokładzie 405, której eksploatację dopiero co skończyliśmy. Była wydajna i miała miąższość sięgającą 3,4 m. Górnicy musza przygotować się na fedrowanie w warunkach zagrożenia

1657824444 24 weglokoks

Gdzie jest ten węgiel?

Produkcja węgla jest mniejsza niż w minionym roku. Dlaczego tak się dzieje, skoro wydobycie miało rosnąć? – Przyczynami niewykonania planów wydobywczych są nadzwyczajne zdarzenia wynikające z trudnych warunków geologiczno-górniczych – argumentował w Sejmie Piotr Pyzik, wiceminister aktywów państwowych. Od kilku miesięcy dane dotyczące produkcji węgla nie są optymistyczne.

Koniec z selektywnym wybieraniem węgla w złożu

Kopalnia Lubelski Węgiel Bogdanka rewiduje swe plany. Zakład odstąpi od selektywnego wybierania węgla w złożu, co pozwoli na zwiększenie potencjalnych możliwości produkcyjnych po 2026 r. o ok. 10 proc. w stosunku do średnich wielkości z obecnej strategii - poinformował zarząd.  Jak wynika z opublikowanego komunikatu spółka skupi się na maksymalizacji produkcji swego podstawowego