wydobycie

Lista artykułów

Staramy się, aby wydobycie węgla było na podobnym poziomie

- Staramy się, aby w tym roku wydobycie węgla w stosunku do zeszłego roku było na podobnym poziomie. W praktyce oznacza to wyższe wydobycie, niż było planowane na ten rok - powiedział podczas wtorkowej konferencji rzecznik rządu. Rzecznik rządu Piotr Mller pytany był podczas konferencji prasowej o efekty poniedziałkowego spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z górnikami. - Od

Mobilizacja polityczna niewiele zdziała. Na kopalniach zrobiono już wszystko

W ubiegłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki poprosił górników o „pracę ponadnormatywną”. Czy w ten sposób kopalnie mogą w istotny sposób zwiększyć wydobycie? - Nie ma do tego technicznych ani kadrowych warunków – argumentuje Jerzy Markowski, prezes Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa, ekspert górniczy, były wiceminister gospodarki. Węgla brakuje, więc

Jeszcze w tym roku ruszy pierwsza ściana

W ruchu Ziemowit kopalni Piast-Ziemowit (PGG), w okresie od listopada 2022 r. do końca 2026 r., przewiduje się eksploatację pokładu pięcioma ścianami (1801–1805) o zasobach wynoszących ok. 2,2 mln t. W ocenie geologów ich miąższość kształtować się ma na poziomie od 1,8 do 2 m, długość w granicach 150 m, a wybiegi sięgną nawet 1600 m. Surowiec zalegający w pokładzie 318

Udostępniają nowe zasoby węgla, w użyciu kombajn kolos

Ruch Piast kopalni Piast-Ziemowit kontynuuje prace udostepniające zasoby węgla w pokładzie 215. Będą one stanowić jeden z filarów wydobycia po 2026 r. Model kopalni oparty na trzech ścieżkach wydobywczych utrzymany zostanie przez kolejnych kilka lat.  Aktualnie ruch Piast prowadzi roboty w dziewięciu przodkach. Sześć drążą załogi własne, kolejne trzy górnicy z Zakładu

Kopalnie zwiększają wydobycie, ale czy to zaspokoi zapotrzebowanie na węgiel?

Mimo że kopalnie polskie zwiększają wydobycie, zarówno na Śląsku, jak i na Lubelszczyźnie, węgla może być za mało - powiedział w poniedziałek, 18 lipca, premier Mateusz Morawiecki. Zaznaczył, że zlecił spółkom Skarbu Państwa zakup 4,5 mln t węgla do października, listopada. Jak zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller, w poniedziałek ma się odbyć na Śląsku odprawa

Odroczona decyzja w sprawie wniosku kopalni Bolesław Śmiały

Do 29 lipca br. przedłużony został termin, w jakim Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach ma wydać postanowienie odnośnie do wydobywania węgla przez KWK Bolesław Śmiały w Łaziskach Górnych. W postanowieniu tym ustalony zostanie zakres raportu oddziaływania na środowisko dla planowanego przedsięwzięcia. Polska Grupa Górnicza SA oddział KWK Bolesław Śmiały

1471423229 csm sciana okd 5

Ważny krok rządu w sprawie wydobycia

OKD będzie wydobywać co najmniej do 2023 r. W rządowych kuluarach w Pradze mówi się jednak o tym, że działalność spółki wydłuży się do 2025 r. W czwartek, 30 czerwca br., czeski minister finansów Zbyněk Stanjura i prezes zarządu OKD Roman Sikora potwierdzili, że spółka OKD będzie wydobywać węgiel co najmniej do końca 2023 r. Informację podała Czeska Agencja Prasowa.

1437727237 kwsa na dole 11

Rozcinają pięć ścian, mają dobre tempo

Ruch Marcel prowadzi obecnie rozcinkę pięciu ścian: C-5 w pokładzie 502/2, C-2a w pokładzie 505 w warstwie dolnej, W-5 w pokładzie 505 w warstwie dolnej, C-9 w pokładzie 505 w warstwie górnej oraz M-9 w pokładzie 712/1-2-713/1. Węgiel o najlepszych parametrach jakościowych zalega nam w pokładach 502/2, 503-504, 505, 507 i 712/1-2-713/1. W ciągu najbliższych miesięcy ruszyć ma też