węgiel kamienny

Lista artykułów

1422884137 elektrownia ostroleka energa pl

Elektrownia Ostrołęka: do końca miesiąca uzupełnią zapas węgla

Energa szacuje, że w Elektrowni Ostrołęka jest ok. 15-20 proc. węgla mniej niż wymagany minimalny zapas. Spółka liczy, że do końca miesiąca uzupełni braki - poinformował na konferencji Jacek Kościelniak, wiceprezes spółki. - Mamy w tej chwili w Elektrowni Ostrołęka ok. 15-20 proc. węgla mniej niż wymagany minimalny zapas. Ta różnica zmienia się z dnia na dzień - powiedział

Górnictwo: najwyższe wydobycie węgla od pół roku

We wrześniu br. polska produkcja węgla kamiennego wyniosła ponad 5,6 mln t, a sprzedaż 5,4 mln t - wskazują dane Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP). Wielkość wydobycia węgla w polskich kopalniach była najwyższa od pół roku. Najwyższą w tym roku miesięczną produkcję węgla zanotowano w marcu, kiedy kopalnie wydobyły niespełna 6 mln t tego surowca. Wcześniej, w lutym, było to 5

Kontrolujemy sytuację na rynku węgla

- Mając na względzie bieżące potrzeby i przewidywane zmiany w strukturze produktowej zapotrzebowania rynku węgla opałowego, PGG podejmuje szereg działań organizacyjnych i inwestycyjnych, których efektem będzie zwiększenie wolumenu produkcji węgla dla rynku komunalno-bytowego - wyjaśnia Adam Hochuł, wiceprezes zarządu Polskiej Grupy Górniczej. Zbliża się sezon grzewczy i jak co

Po USA, kangury powiedziały dość. Idzie fala?

Podczas gdy pod ostrzałem zarzutów o wprowadzanie „podatku węglowego”, polski rząd długo odkładał dyskusję o wprowadzeniu rynku mocy spod obrad parlamentu, obawiając się przekreślenia całego projektu przez Komisję Europejską, odległa Australia robi zdecydowany zwrot od paryskiego porozumienia klimatycznego w stronę własnych zasobów. Ten czwarty pod względem wielkości

Potrzebne programy wsparcia dla ubogich energetycznie

Izba Gospodarcza Sprzedawców Polskiego Węgla zaapelowała we wtorek w liście otwartym do sejmików wojewódzkich, by podejmowanym przez samorządy uchwałom antysmogowym towarzyszyły programy wsparcia dla osób "ubogich energetycznie". - Wzywamy sejmiki wojewódzkie, które już wprowadziły, bądź zamierzają wprowadzić uchwały antysmogowe, do równoległego opracowania i wdrożenia

Górnictwo: pracują nad udrożnieniem systemu wywozu węgla

Monitorowanie i udrożnienie systemu transportu m.in. węgla do elektrowni jest zadaniem powołanego przez premier Beatę Szydło zespołu, z udziałem przedstawicieli resortów energii, infrastruktury, MSWiA i Kancelarii Premiera - podał wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Podczas poniedziałkowego briefingu prasowego w Katowicach wiceminister potwierdził, że został przewodniczącym

Katowice: podwojono wysokość świadczenia na zakup opału

Samorząd Katowic zdecydował o podwojeniu, do 900 zł, świadczenia przeznaczonego na zakup opału przez najuboższych mieszkańców miasta. To m.in. efekt regionalnej uchwały antysmogowej, eliminującej z użytku gorsze, a tym samym tańsze, paliwa. Katowice to jedno z pierwszych w regionie miast, których władze - w związku z wejściem w życie przyjętej przez sejmik uchwały antysmogowej

Mniej węgla w produkcji energii nie oznacza redukcji wydobycia

Do roku 2050 r. będziemy mieli tylko 50 proc. udziału węgla w produkcji energii; nie musi być przy tym redukcji wydobycia węgla - powiedział w środę ( we Wrocławiu minister energii Krzysztof Tchórzewski. Tchórzewski wziął udział we Wrocławiu w III Kongresie Energetycznym. Minister przypomniał, że od półtora roku trwają negocjacje z Komisją Europejską ws. rynku mocy. Minister