węgiel kamienny

Lista artykułów

Energetyka: monokultura węgla jest nie do utrzymania

Monokultura węgla w polskim sektorze wytwarzania energii elektrycznej jest nie do utrzymania - zgodnie przyznali szefowie spółek energetycznych i analitycy podczas kongresu. Wskazali na różne możliwości ewolucji scenariusza dla sektora energii w Polsce. Minister energii Krzysztof Tchórzewski, otwierając w środę (11 października) w Warszawie kongres miesięcznika Nowy Przemysł,

Dyskusja o górnictwie: Wacław Czerkawski, ZZ Górników w Polsce

Nakładem Wydawnictwa Górniczego ukazał się „Węglowy remanent”, który przedstawia najważniejsze informacje o branży po okresie transformacji ustrojowej, światowe trendy w przemyśle wydobywczym i energetyce, a także perspektywy i scenariusze dla polskiego węgla. To pierwsza taka publikacja. Mamy nadzieję, że „Węglowy remanent” stanie się przyczynkiem do dyskusji o branży. W

Górnictwo: minister o węglu sprowadzanym z Donbasu

Autorzy artykułu w środowym (4 października) DGP o przywozie do Polski antracytu z Donbasu sugerują, że ukraińskie embargo nie zostało złamane - uważa minister energii Krzysztof Tchórzewski. Jak dodał, z publikacji wynika, że chodzi o stosunkowo niewielką ilość węgla.  Jak mówił w środę Tchórzewski w TVP Info, "jakaś mała firma", prawdopodobnie z Donbasu, "ale to

1416939510 wagony wegiel ukraina npgu net

Górnictwo: do Polski trafia węgiel z Donbasu

Antracyt, czyli najbardziej energetyczny rodzaj węgla, sprowadza do Polski spółka Doncoaltrade. Surowiec, który w Rosji dostaje sfałszowany certyfikat pochodzenia, wydobywany jest na kontrolowanym przez separatystów wschodzie Ukrainy - ujawnia w środę (4 października) "Dziennik Gazeta Prawna". Węgiel jest wywożony do Unii Europejskiej quasi-legalnie dzię rosyjskim dokumentom, a zyski

Opolskie: duże składy nie mają problemu z węglem

W opolskich składach węgla klienci mogą przebierać w rodzajach paliwa. Na razie problemu z kupnem węgla nie ma, jednak małe składy spodziewają się kłopotów po nadejściu pierwszych mrozów. Od początku października ceny węgla na opolskich składach wzrosły o 30-40 złotych za tonę. Jednak chętnych do kupna nie brakuje, podobnie jak towaru. W rozmowie z PAP przedstawiciel firmy

Ogrzewanie: w Radomiu węgiel podrożał

W lokalnych składach opału w Radomiu i okolicach węgla na razie nie zabrakło, ale jest go za mało wobec potrzeb rynku lokalnego. Sprzedawcy narzekają na rosnące ceny węgla. W składzie węgla w Skaryszewie pod Radomiem węgiel na razie jest dostępny, ale jak - powiedziała PAP właścicielka składu - wystarczy go maksymalnie na dwa tygodnie, a na kolejny transport czeka się teraz nawet

1452853425 bluecoal

Szczecin: w składach mało polskiego węgla

W szczecińskich składach węgla chcący kupić polski węgiel mogą mieć problem - informuje Polska Agencja Prasowa. Jest go mniej niż w ubiegłym roku i jest droższy. W jednym z punktów sprzedaży polskiego węgla już nie ma, a jego dostaw nie będzie do końca roku. W jednym z punktów sprzedających opał w Szczecinie poinformowano PAP we wtorek, że węgla pochodzącego z polskich

Górnictwo: w sierpniu wydobycie i sprzedaż węgla powyżej 5,3 mln t

W sierpniu br. polska produkcja węgla kamiennego wyniosła ponad 5,3 mln ton, a sprzedaż prawie 5,4 mln t - wskazują dane Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP). Oznacza to wzrost wydobycia i sprzedaży węgla w odniesieniu do lipca. Najwyższą w tym roku miesięczną produkcję węgla zanotowano w marcu, kiedy kopalnie wydobyły niespełna 6 mln t tego surowca. Wcześniej, w lutym, było to 5 mln