węgiel kamienny

Lista artykułów

Media: ceny węgla rosną, bo walczymy ze smogiem

Węgiel dla odbiorców indywidualnych w tym sezonie zdecydowanie podrożał. Przyczyny takiego stanu rzeczy wyjaśnia „Rzeczpospolita”. Zdaniem dziennika winne są dwa czynniki – ograniczona dostępność węgla w okresie największego zapotrzebowania i wprowadzenia uchwał antysmogowych. Red. Barbara Oksińska we wtorkowym, 16 stycznia, wydaniu dziennika wskazuje, że ceny w składach

1508932414 me seo org pl

ME: normy jakościowe dla węgla po przyjęciu odpowiedniej ustawy

Pakiet regulacji, obejmujących m.in. normy jakościowe dla węgla do ogrzewania indywidualnego, wejdzie w życie w 6 miesięcy po przyjęciu odpowiedniej ustawy - ocenia Ministerstwo Energii. Ministerstwo zakończyło prace nad tym projektem w listopadzie 2017 r. Jak poinformowało w środę, 3 stycznia, PAP ME, pakiet rozwiązań, przygotowanych w celu poprawy jakości powietrza w Polsce

Bogdanka: przedłużono umowę na dostawy węgla do Ostrołęki

Lubelski Węgiel Bogdanka do 2022 r. będzie dostarczać węgiel do elektrowni Ostrołęka. W środę, 3 stycznia, podpisano aneks do umowy, która miała obowiązywać do końca 2019 r. Ponadto ustalono zasady dostaw w bieżącym roku. W wyniku zawarcia aneksu zmianie ulega wartość całej umowy, która obowiązuje od 1 stycznia 2011 r. Teraz wynosi ona 1 649 mln zł netto. Z czego wartość

Górnictwo: ARP o produkcji węgla w listopadzie

Katowicki Oddział Agencji Rozwoju Przemysłu, monitorujący funkcjonowanie górnictwa węgla kamiennego, opublikował informację o wielkości produkcji węgla w Polsce w listopadzie 2017 r. Kopalnie wyprodukowały w tym miesiącu 5,67 mln t surowca w porównaniu z 5,95 mln t w październiku br. i 6,1 mln t w listopadzie 2016 r. – czytamy w serwisie Polski Rynek Węgla. Najlepszym miesiącem

Pszczyna: burmistrz apeluje o wprowadzenie norm jakości węgla

Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol zaapelował do ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego o jak najszybsze wprowadzenie norm jakości węgla wraz ze skutecznym systemem kontroli i certyfikacji. "Poprawa jakości powietrza jest kwestią nie tylko dotyczącą jakości życia, ale także zdrowia i bezpieczeństwa" - napisał burmistrz w liście do ministra. Jak przekonuje, bez zdecydowanych

Węgiel: rośnie import z obwodu kaliningradzkiego

Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa, import węgla z obwodu kaliningradzkiego przez rosyjsko-polskie przejście kolejowe w Braniewie w tym roku ma wynieść ok. 2,75 mln t. W 2016 r. do Polski z obwodu kaliningradzkiego wjechały 24 tys. wagonów wiozące 1,6 mln t węgla. W tym roku od stycznia do końca listopada, według Krajowej Administracji Skarbowej, przez kolejowe przejście

Ogrzewanie: wolimy biało-czerwony węgiel

W ciągu pierwszych trzech kwartałów bieżącego roku wydobycie węgla w polskich kopalniach było mniejsze o 3 mln t niż w tym samym okresie 2016 roku – informuje Agencja Rozwoju Przemysłu. Według danych ARP rośnie także import węgla zarówno zza wschodniej granicy, jak i z innych krajów. Tymczasem, jak pokazuje najnowsze badanie serwisu Oferteo.pl, Polacy są zainteresowani głównie

Górnictwo: PGG wydobędzie w tym roku ponad 30 mln ton

Polska Grupa Górnicza (PGG) zakończy 2017 r. wydobyciem węgla powyżej 30 mln t - poinformował we wtorek, 19 grudnia, prezes PGG Tomasz Rogala. Grupa jest największym producentem węgla nie tylko w Polsce, ale i w całej Unii Europejskiej. - Wydobędziemy nieco powyżej 30 mln t - chcemy te 30 mln t przekroczyć, ale to jest niewielka ilość - powiedział dziennikarzom prezes,