Media: ceny węgla rosną, bo walczymy ze smogiem
Węgiel dla odbiorców indywidualnych w tym sezonie zdecydowanie podrożał. Przyczyny takiego stanu rzeczy wyjaśnia „Rzeczpospolita”. Zdaniem dziennika winne są dwa czynniki – ograniczona dostępność węgla w okresie największego zapotrzebowania i wprowadzenia uchwał antysmogowych. Red. Barbara Oksińska we wtorkowym, 16 stycznia, wydaniu dziennika wskazuje, że ceny w składach