węgiel kamienny

Lista artykułów

W styczniu kopalnie wydobyły 5,2 mln ton węgla

W styczniu tego roku polskie kopalnie wydobyły ok. 5,2 mln ton węgla kamiennego, a krajowa sprzedaż tego surowca wyniosła ok. 5,4 mln ton - wskazują dane Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP). W styczniu ubiegłego roku wydobycie i sprzedaż były na poziomie 5,6-5,7 mln ton. Z przedstawionych w piątek danych katowickiego oddziału Agencji, który monitoruje rynek węgla i sytuację w

Ciepłownictwo: problemy z zapasami węgla

PGNiG Termika ogrzewająca stolicę oraz lubelska elektrociepłownia Megatem miały niewystarczające zapasy węgla – informuje wtorkowa, 6 marca, "Rzeczpospolita", powołując się na informacje przekazane przez Urzęd Regulacji Energetyki. Przedstawiciele PGNiG wyjaśnili, że niedobory w elektrociepłowni Siekierki miały miejsce w ciągu kilkunastu dni stycznia i zapasy są już odbudowane.

Górnictwo: najlepsze wyniki branży od lat

Polskie górnictwo węgla kamiennego w 2017 r. miało 3,611 mld zł zysku. To o ponad 3,615 mld zł więcej niż w 2016 r., kiedy to sektor odnotował ujemny wynik finansowy netto. W ub.r. kopalnie w Polsce wydobyły łącznie 65,5 mln t węgla, w tym 53 mln t węgla energetycznego oraz 12,5 mln t węgla koksowego – dowiedział się portal nettg.pl. Wyniki branży zostały przedstawione w

GUS: spadła produkcja węgla i gazu, wydajność w przemyśle rośnie

Główny Urząd Statystyczny przedstawił w piątek, 23 lutego dane, za styczeń. W zestawieniu rok do roku spadła zarówno produkcja węgla, jak i gazu. W obu przypadkach wzrosła licząc ją miesiąc do miesiąca. Z danych Urzędu wynika, że wzrosła wydajność pracy w przemyśle. W pierwszym miesiącu 2018 r. produkcja węgla w Polsce wyniosła 5,189 mln t. Liczona rok do roku spadła o 8,1

Górnictwo: atom sprawi, że będziemy potrzebować mniej węgla

W kontekście planów inwestycji w energetykę jądrową myślę, że zapotrzebowanie na węgiel energetyczny w perspektywie 2030 r. będzie realizowane w niskim scenariuszu programu dla górnictwa - powiedział w piątek, 9 lutego, wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Rząd przyjął 23 stycznia br. Program dla sektora górnictwa węgla kamiennego w Polsce do 2030 r. Zawarta w Programie

Mało ważna deklaracja Wielkiej Brytanii

O tym, że po decyzji prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa o odstąpieniu od porozumienia paryskiego Wielka Brytania chce wysunąć się na czoło liderów walki ze zmianami klimatycznymi, pisałem jeszcze jesienią, w kontekście założonego do spółki z Kanadą sojuszu Powering Past Coal Alliance. Przed świętami do sojuszu dołączyły kolejne kraje i instytucje, a nagłówki w

Górnictwo: naprawa sytuacji przy aktywnym udziale państwa

Jak informowaliśmy w portalu nettg.pl, rząd przyjął we wtorek, 23 stycznia, Program dla sektora górnictwa węgla kamiennego w Polsce do 2030 r. Dokument zakłada "przeprowadzenie radykalnej naprawy sytuacji górnictwa węgla kamiennego, przy aktywnym współudziale państwa" - podało centrum informacyjne rządu. "Głównym celem programu jest tworzenie warunków sprzyjających budowie

Górnictwo: węgiel z PGG dla Taurona

W czwartek, 18 stycznia, Polska Grupa Górnicza i Tauron Polska Energia podpisały umowę na dostawy węgla – poinformował koncern energetyczny w raporcie bieżącym. „Przedmiotem Umowy jest zakup węgla energetycznego na potrzeby produkcyjne jednostek wytwórczych należących do Grupy Tauron. Umowa została zawarta na czas nieoznaczony „ - czytamy w raporcie.   Szacowana wartość