W styczniu kopalnie wydobyły 5,2 mln ton węgla
W styczniu tego roku polskie kopalnie wydobyły ok. 5,2 mln ton węgla kamiennego, a krajowa sprzedaż tego surowca wyniosła ok. 5,4 mln ton - wskazują dane Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP). W styczniu ubiegłego roku wydobycie i sprzedaż były na poziomie 5,6-5,7 mln ton. Z przedstawionych w piątek danych katowickiego oddziału Agencji, który monitoruje rynek węgla i sytuację w