Węgiel: energetyka płaciła więcej, a ciepłownictwo mniej
W kwietniu br. cena węgla dostarczanego do energetyki była o 3,2 proc. wyższa niż miesiąc wcześniej, natomiast cena węgla dla ciepłownictwa spadła o 0,8 proc. - wskazują indeksy cenowe dla węgla kamiennego, publikowane przez Agencję Rozwoju Przemysłu (ARP). Katowicki oddział ARP, monitorujący sytuację w górnictwie węgla kamiennego, podał w piątek wartości, jakie osiągnęły