trybuna górnicza

Lista artykułów

W Górniczej o negocjacjach płacowych i przyszłości Śląska

W najbliższym wydaniu „Górniczej” - które ukażę się w czwartek, 20 lutego - swoją uwagę skupiamy na rozmowach płacowych, które odbywają się w Polskiej Grupie Górniczej. Z zarządem spółki i stroną społeczną mają spotkać się wicepremier Jacek Sasin oraz wiceminister aktywów państwowych Adam Gawęda. Ponadto podsumowujemy konferencje „Śląski ład – tereny

W Górniczej o sytuacji w PGG

Zeszłotygodniowe spotkanie ministrów Jacka Sasina i Adama Gawędy ze związkowcami zakończyło się wypracowaniem porozumienia w kwestii czternastek, ale nie dało rozwiązania w kwestii postulatów płacowych. Zarząd PGG deklaruje gotowość prowadzenia rozmów dotyczących wzrostu funduszu wynagrodzeń w 2020 r. O sytuacji w Polskiej Grupie Górniczej piszemy szerzej w najbliższej Trybunie

W Górniczej o proteście w PGG

  Sztab Protestacyjno-Strajkowy w środę, 5 lutego, zdecydował, jak będzie wyglądał protest w Polskiej Grupie Górniczej. Szczegóły już w najbliższej Trybunie Górniczej, która ukaże się w czwartek. Przypomnijmy, że od tego tygodnia, Górnicza nie będzie już kolportowana z Dziennikiem Zachodnim. Obecnie nasz tygodnik, oprócz kopalń jest dostępny w prenumeracie indywidualnej.

Ostatni taki numer Górniczej

W czwartek, 30 stycznia, do rąk naszych czytelników trafi kolejny numer Trybuny Górniczej. Jest to numer wyjątkowy, bo po raz ostatni kolportowany będzie z Dziennikiem Zachodnim. Kolejne wydania będą dostępne już tylko w prenumeracie w kopalniach i spółkach górniczych oraz w prenumeracie indywidualnej. W czwartym tegorocznym numerze przyglądamy się m.in. sytuacji w Polskiej Grupie

W Górniczej o wynikach spółek i centralnym magazynie węgla

Wyniki finansowe spółek wydobywczych oraz koncepcja stworzenia centralnego magazynu węgla – to dwa tematy, których z pewnością nie mogło zabraknąć w nowym numerze Górniczej, którą do rąk czytelników oddamy w czwartek, 22 stycznia. Przedstawiamy także relacje z karczmy piwnej śląsko-dąbrowskiej Solidarności, w której uczestniczyli prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz

Podsumowania i plany na łamach Górniczej

W najbliższy czwartek, 16 stycznia, ukaże się drugi tegoroczny numer Górniczej. Początek roku to czas podsumowań i rozmów o planach na przyszłość. W ostatnich dniach dyskusje toczyły się w ramach Zespołu Trójstronnego ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników oraz w siedzibie Polskiej Grupy Górniczej. Tam rozpoczęły się negocjacje płacowe z udziałem mediatora. Wydarzenia te

Szybkie przejście do neutralności klimatycznej jest nierealne

Sytuacja i wyniki spółek węglowych, import węgla, wyzwania przed, którymi stoi sektor wydobywczy oraz polityka klimatyczna - to niektóre tematy, które poruszył wiceminister aktywów państwowych Adam Gawęda w wywiadzie udzielonym "Górniczej". Rozmowa znajdzie się w najbliższym numerze gazety, którą oddamy do rąk Czytelników już w czwartek, 16 stycznia.    W rozmowie z red.

Pierwszy numer Górniczej w 2020 r.

W najbliższy czwartek, 9 stycznia, do rąk naszych Czytelników oddamy pierwszy numer Górniczej w 2020 r. W nim podsumowujemy minione 12 miesięcy zarówno w kontekście wydobycia, sprzedaży oraz inwestycji, jak i bezpieczeństwa. Przedstawiamy także wyniki, jakie w 2019 r. osiągnął nasz portal netTG.pl – Gospodarka i Ludzie. W tym czasie osiągnęliśmy blisko 9 mln odsłon. Z tego