trybuna górnicza

Lista artykułów

W Górniczej o powrocie do normalności i potężnych kombajnach

W nowym wydaniu "Górniczej", którą do rąk Czytelników oddamy już w czwartek, 28 maja, zajmujemy się sytuacją kopalń węgla kamiennego w dobie koronawirusa. Sprawdzamy jak wygląda sytuacja w kraju, a także w Czechach, gdzie w tamtejszych zakładach górniczych pracuje sporo Polaków. Przez epidemię, niektóre zakłady zostały zmuszone do wstrzymania produkcji. Sytuacja ta jednak

W Górniczej o planach dla górnictwa i energetyki

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin uważa, że górnictwo i energetyka to dwa odrębne byty i tak powinno pozostać. W najnowszym numerze Trybuny Górniczej, który ukaże się w czwartek, 21 maja piszemy szeroko o wizycie wicepremiera w kopalni Budryk. Tam poinformował on o pracach prowadzonych w MAP. Nie mogło być inaczej i w najbliższym numerze naszego tygodnika

W Górniczej o badaniach górników i fali hejtu na Śląsk

Najbliższy numer Górniczej - który do rąk Czytelników oddamy w czwartek, 14 maja – będzie dotyczył przede wszystkim sytuacji w kopalniach, które na szeroką skalę dotknęła epidemia koronawirusa. Wzrost zachorowań na Ślasku spowodował falę hejtu, która spadła na region i na górników. Ponadto przyjrzymy się sytuacji firm okołogórniczych, które także znacząco odczuwają

W Górniczej o tym, jak branża odpowiada na kryzys

Najbliższa przyszłość największej polskiej spółki węglowej wciąż jest wielką niewiadomą. Więcej ma się wyjaśnić, kiedy związki zawodowe z Polskiej Grupy Górniczej przedstawią swoje stanowisko dotyczące programu antykryzysowego. Stanowisko najpewniej poznamy w czwartek, 7 maja. Tego samego dnia ukaże się najnowszy numer Trybuny Górniczej. W 18. tegorocznym wydaniu naszego

W Górniczej o tym, co czeka największą polską spółkę węglową

Jaka przyszłość czeka Polską Grupę Górniczą? - to pytanie, które w ostatnim czasie najczęściej pada w kontekście polskiego górnictwa węgla kamiennego. O sytuacji największej spółki wydobywczej w Unii Europejskiej piszemy w najnowszym wydaniu „Górniczej”, który do rąk naszych Czytelników trafi w czwartek, 30 kwietnia. Ponadto przypominamy wydarzenia sprzed dwóch lat. To

W Górniczej o przyszłości branży zmagającej się z kryzysem

W czwartek, 23 kwietnia ukaże się 16. tegoroczny numer Trybuny Górniczej. Głównym tematem jest sytuacja w Polskiej Grupie Górniczej. Spółka zmaga się z efektami pandemii, która wywiera coraz większy wpływ na jej sytuację ekonomiczną. Zdaniem przedstawicieli Ministerstwa Aktywów Państwowych i zarządu PGG przyjecie zaproponowanych przez spółkę rozwiązań antykryzysowych to

W Górniczej o tarczy antykryzysowej dla PGG

W nowym numerze Górniczej - którą do rąk Czytelników oddamy w czwartek, 16 kwietnia - opisujemy pakiet osłonowy, który będzie wdrażać Polska Grupa Górnicza. Największa spółka wydobywcza w Unii Europejskiej chce sięgnąć po instrumenty znajdujące się w rządowej tarczy antykryzysowej. Ponadto przyglądamy się sytuacji sektora energetyczno-paliwowego, który musi mierzyć się z

Górnicza na święta w czasie epidemii

Podobnie, jak w większości krajowych mediów, również w Trybunie Górniczej, dominującym tematem niezmiennie pozostaje epidemia koronawirusa, która coraz mocniej wpływa na funkcjonowanie przemysłu wydobywczego. Nie ma wątpliwości, że ze strony państwa potrzebne będzie podjęcie kroków, które pomoże branży w kryzysie. Jakiej pomocy spodziewają się jej przedstawiciele? O tym