trybuna górnicza

Lista artykułów

W Górniczej o wyjeździe św. Barbary i spotkaniu, którego nie było

Górnikom z kopalni Piekary towarzyszyliśmy, gdy było wiadomo, że kopalnia kończy wydobycie. Byliśmy świadkami, gdy na powierzchnię wyjeżdżała ostatnia tona węgla. W najbliższym numerze "Górniczej" - który będzie dostępny w najbliższy czwartek, 22 lipca - pokażemy jak wyrobiska piekarskiego zakładu opuszczała figura św. Barbary, która trafi do bytomskiego Bobrka.  W

W Górniczej o wyborach i przyszłości Śląska

Najnowszy numer Górniczej do rąk Czytelników oddamy w czwartek, 16 lipca. Jest on poświęcony m.in. tematowi, którym przez ostatnie kilka dni żyła cała Polska. Był nim wybory prezydenckie, w których ostatecznie zwyciężył urzędujący prezydent Andrzej Duda. Analizujemy m.in. jak głosowali mieszkańcy gmin górniczych. Informujemy także o zaangażowaniu pracowników Jastrzębskiej

W Górniczej o tym, jak branża wychodzi z przestoju

Od poniedziałku, 6 lipca, do pracy wróciło 10 kopalń i ruchów należących do Polskiej Grupy Górniczej. Ponad trzytygodniowy przestój był spowodowany pandemią koronawirusa. Epidemia w kopalniach stopniowo wygasa. O tym, jak wygląda powrót do fedrowania po przerwie piszemy w najbliższym numerze Trybuny Górniczej, który ukaże się w czwartek, 9 lipca. W naszym tygodniku przyglądamy

W Górniczej o powrocie do fedrowania i ludzkiej solidarności

Już w czwartek, 2 lipca, do rąk czytelników oddamy najnowszy numer Górniczej. W nim skupiamy się przede wszystkim na powrocie do wydobycia w kopalniach, które trzy tygodnie temu na mocy decyzji rządu wstrzymały produkcję. Ponadto ukazujemy górniczą solidarność, która dociera daleko poza kopalnie. Pracownicy sektora wydobywczego byli grupą zawodową, która w najszerszym stopniu

W Górniczej o wyborach prezydenckich i walce z hejtem

W czwartek, 25 czerwca, do rąk naszych Czytelników oddamy najnowszy numer Górniczej. W nim skupiamy się na tym, co będzie działo się w najbliższą niedzielę. To właśnie wtedy odbędzie się pierwsza tura wyborów prezydenckich. W nowym numerze przyjrzeliśmy się, co w kwestii górnictwa, energetyki, polityki klimatycznej i OZE proponują czterej kandydaci, którzy mają najwyższe

W Górniczej o epidemii i powrocie kopalń do normalności

Jak już informowaliśmy, w Polskiej Grupie Górniczej znacząca większość zainfekowanych pracowników przechodzi COVID-19 bezobjawowo. To dobra wiadomość dla zmagającej się z epidemią branży górniczej. O aktualnej sytuacji spółek górniczych dotkniętych tym problemem piszemy w najnowszym numerze Trybuny Górniczej, który ukaże się w czwartek, 18 czerwca. Choć każdego dnia

W Górniczej o wstrzymaniu wydobycia i cenach węgla

Z związku ze zbliżającym się świętem Bożego Ciała najbliższy numer Górniczej do rąk naszych Czytelników oddamy już w środę, 10 czerwca. W nim skupiamy się przede wszystkim na wstrzymaniu wydobycia w 12 kopalniach w związku z epidemią koronawirusa. Decyzję taką podjął wicepremier i szef resortu aktywów państwowych Jacek Sasin. W nadchodzącym numerze nie zabraknie także

W Górniczej o transformacji energetyki i dalszych losach PGG

Polska ma być największym beneficjentem Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Okazuje się jednak, że to kropla w morzu potrzeb, jeśli na bazie takich pieniędzy miałoby dojść do znaczącego przeobrażenia polskiej energetyki opartej na węglu. Temat ten przedstawiamy dokładnie w najbliższym numerze Trybuny Górniczej, który ukaże się w czwartek, 4 czerwca. Jak co tydzień, na łamach