śląsk

Lista artykułów

1424198963 rig spotkanie rig

Śląsk: Izby Gospodarczej propozycje dla regionu

We wtorek (17 lutego) w Katowicach odbyło się spotkanie Rady Konsultacyjnej Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach oraz ekspertów z regionu z członkami Międzyresortowego Zespołu ds. wzmocnienia potencjału przemysłowego Śląska – poinformowała portal górniczy RIG.Przewodniczący zespołu, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jakub Jaworowski

Saługa: kończą się konsultacje programu dla Śląska

Dobiega końca cykl spotkań członków rządowego zespołu, który opracowuje tzw. program dla Śląska, z zainteresowanymi samorządowcami - poinformował w poniedziałek marszałek woj. śląskiego Wojciech Saługa.Po zapowiadanym wtorkowym spotkaniu w Katowicach, a także co najmniej jeszcze jednym w Warszawie, obecna dyskusja na temat potrzeb i założeń programu ma - w ciągu

Reindustrializacja: pomysły samorządowców ze Śląska i Małopolski

Nieodpłatne przekazanie majątku Skarbu Państwa na rzecz samorządów i preferencyjne pożyczki dla b. pracowników restrukturyzowanych branż na rozpoczęcie własnej działalności - to propozycje rozwiązań dla rządowego programu reindustrializacji Śląska i Małopolski.Propozycje przedstawili samorządowcy tych regionów. Jak poinformowała w czwartek (12 lutego) Polska

Śląsk: pierwszy pakiet samorządowych postulatów

Zestaw 37 szczegółowych propozycji do rządowego programu dla woj. śląskiego przygotowali samorządowcy z tego regionu. Ich przedstawiciele przedstawili swoje wnioski na środowym spotkaniu rządowego zespołu ds. wzmocnienia potencjału przemysłowego Śląska.

Śląsk: samorządowcy w międzyresortowym zespole

Marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa oraz prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik będą reprezentować samorządowców skupionych wokół Śląskiego Związku Gmin i Powiatów w czasie prac międzyresortowego Zespołu ds. wzmocnienia potencjału przemysłowego Śląska – poinformowało portal górniczy nettg.pl biuro prasowe Urzędu

Śląskie: ruszają projekty transportowe

Pierwsze projekty transportowe pod kątem nowych środków UE przygotowują samorządy i instytucje z woj. śląskiego. Samorząd Bytomia ogłosił przetarg na projekt węzła przesiadkowego; organizator komunikacji wybiera wykonawcę koncepcji systemu zarządzania ruchem.Działania zachęcające do transportu publicznego będą jedną z ważniejszych części Regionalnego Programu

Śląskie: budżet województwa przyjęty

Sejmik przyjął w poniedziałek (19 stycznia) budżet woj. śląskiego na 2015 rok. Władze regionu do zadań priorytetowych zaliczyły m.in. dokończenie odcinka gliwickiego Drogowej Trasy Średnicowej G2, kontynuację prac budowlanych przy zadaszeniu Stadionu Śląskiego.Za przyjęciem budżetu głosowało 24 radnych, 20 było przeciw. W wyniku jesiennych wyborów w sejmiku woj.

Premier: w marcu spotkanie ws. programu dla Śląska

Premier Ewa Kopacz zapowiedziała, że na początku marca odbędą się rozmowy ws. programu dla całego Śląska. Poza stroną rządową, mają w nich wziąć udział związkowcy i samorządowcy. Chcę, aby na Śląsku biło serce polskiego przemysłu, by tutaj powstało centrum przemysłowe - mówiła.- Zgodnie ze złożoną deklaracją, na początku marca będziemy rozmawiać już o